آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / عامل اقدام تروریستی در مونیخ یک شهروند ایرانی-آلمانی بوده است!
عامل اقدام تروریستی در مونیخ یک شهروند  ایرانی-آلمانی بوده است!

عامل اقدام تروریستی در مونیخ یک شهروند ایرانی-آلمانی بوده است!

صدر اعظم آلمان  گفته است: که زمان حمله تروریستی در سالگرد اقدام  تروریستی آندرس برویک در اسلو پایتخت نروژ بوده است احتمالا انگیزه نژاد پرستی در آن وجود داشته است.

urlبنا به گزارشات پلیس آلمان اقدام تروریستی روز گذشته ۲۲ جولای ۲۰۱۶ در  مرکز خرید المپیک در شمال غرب شهر مونیخ که منجر به کشته شدن ۹ نفر شده است یک  جوان ۱۸ ساله ایرانی-آلمانی بوده است.

 بنا به گزارش مقام‌های آلمانی گفته‌اند که تا کنون ارتباطی میان فرد مهاجم با گروه‌های تروریستی پیدا نشده است اما تحقیقات در این باره جریان دارد. رئیس پلیس مونیخ گفته است در مقطع فعلی، انگیزه‌های فرد مسلح کاملا نامشخص هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران “حادثه تروریستی” در مونیخ را محکوم و با ملت و دولت آلمان ابراز همدردی کرده است.

شب قبل از حادثه در فیس بوک اعلام میکند که مک دونالد شعبه ی مورد نظر از ساعت ۰۰ :۱۷ غذای رایگان ارائه می دهد از این رو عده ی بسیار زیادی از نوجوانان در مک دونالد حضور داشته اند ۱۷:۵۵ دقیقه خودش در محل حاضر و شروع به تیراندازی می کند بیشترکشته و زخمی شدگان از نوجوانان هستند.

با اینحال صدر اعظم آلمان  گفته است: که زمان حمله تروریستی در سالگرد اقدام  تروریستی آندرس برویک در اسلو پایتخت نروژ بوده است احتمالا انگیزه نژاد پرستی در آن وجود داشته است.

آندرس برویک عامل حملات نروژ در سال ۲۰۱۱ است. بریویک در ۲۲ جولای ۲۰۱۱ ابتدا یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی ادارات اسلو منفجر کرد که منجر به کشته شدن ۷ نفر گردید و سپس به جزیرهٔ اوتوئیا محل برگزاری اردوی هواداران حزب کارگر نروژ رفت و در یک تیراندازی گسترده ۶۹ تن از شرکت‌کنندگان را اکثراً نوجوان بودند به قتل رساند.

همچنین آندرس برویک به پلیس گفته‌است، قصد داشته باراک اوباما را در زمانی که در حال دریافت جایزه صلح نوبل بوده ترور کند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.