آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت یک جاسوس جمهوری اسلامی در آلمان
بازداشت یک جاسوس جمهوری اسلامی در آلمان

بازداشت یک جاسوس جمهوری اسلامی در آلمان

یک مرد پاکستانی به اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی در آلمان بازداشت شد.

به نقل از رسانه های آلمانی  سید مصطفی. ه تبعه ۳۱ ساله  پاکستانی در شهر برمن به اتهام همکاری با یک نهاد اطلاعاتی وابسته به جمهوری اسلامی بازداشت شد.
یکی از اتهامات وی انتقال اطلاعات در ارتباط با  راینهولد روبه، رئیس سابق “جامعه آلمانی−اسرائیلی” بوده است روبه در آن زمان نماینده مجلس آلمان از فراکسیون حزب سوسیال دموکرات بود.

 به نقل از رسانه های آلمان دادستانی آلمان گفته است: که متهم با “یک واحد اطلاعاتی وابسته به ایران” در ارتباط بوده، اما جزییات بیشتری ارائه نمی‌دهد.

این فرد اطلاعات جمع‌آوری شده را اکتبر سال گذشته در اختیار رژیم ایران قرار میداده است.

راینهولد روبه در گفت‌وگو با روزنامه “بیلد” در آلمان این خبر را که از سوی فردی برای نهادهای اطلاعاتی حکومت ایران جاسوسی می‌شده است تأیید کرد،راینهولد روبه در مصاحبه با روزنامه بیلد گفت: «من همیشه به وضوح نظر خود را در ارتباط با رژیم ایران بیان کرده‌ام.»

او افزود: «این اقدام نشان می‌دهد که رژیم ایران نظرهای انتقادی را زیر فشار قرار می‌دهد. اما من تحت تاثیر این فشار قرار نخواهم گرفت.»

همچنین در اوائل سال میلادی جاری دادستانی فدرال آلمان ۹ آپریل ۲۰۱۶  در کارلسروهه از اعلام جرم علیه دو مرد ۳۱ و ۳۳ ساله ایرانی به اتهام جاسوسی علیه سازمان مجاهدین خلق خبر داده بود،همچنین گفته شده بود این دو نفر  با رخنه به تشکیلات سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت در آلمان و سایر کشورهای اروپایی، برای جمهوری اسلامی خبرچینی ‌می‌کرده‌اند.

 

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.