آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / مرگ جوان تهرانی بر اثر عوارض ناشی از شکنجه پلیس تهران!
مرگ جوان تهرانی بر اثر عوارض ناشی از شکنجه پلیس تهران!

مرگ جوان تهرانی بر اثر عوارض ناشی از شکنجه پلیس تهران!

جوان تهرانی بر اثر عوارض ناشی از ضرب‌وشتم حین بازداشت در کلانتری نارمک فوت کرد.

نادر داستان‌پور شهروند تهرانی روز پنج شنبه سوم تیرماه بازداشت و روز بعد اعلام شد در بازداشتگاه فوت کرده است.

13627078_1034416223300600_9172968316487313154_nیک منبع نزدیک به خانواده داستان‌پور به ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) با اعلام این خبر در گفتگو با گفته است : “نادر پسر دوم خانواده بود. روز پنج شنبه سوم تیرماه که اهالی منزل خواب بودند پلیس زنگ درب خانه را می‌زند. پسر بزرگ خانواده در را باز می کند اما به دلیل نداشتن حکم از ورود آن‌ها ممانعت به عمل می‌آورد. اما با بیشتر شدن تعداد ماموران، درب خانه را شکسته و بعد از ورود به منزل اعضای خانواده را مورد ضرب و شتم شدید توام با استفاده از اسپری اشک‌آور قرار می دهند.”

این منبع در ادامه افزود: “نادر و برادرش پس از بازداشت به بازداشتگاه کلانتری ۱۲۷ نارمک منتقل می‌شوند و روز بعد به شعبه هفت بازپرسی دادسرای قضایی تهران اعزام شدند. قاضی‌ علی‌رغم رویت علائم ضرب‌‌وجرح به جای اعزام به بیمارستان با تمدید قرار بازداشت آن ها را دوباره به بازداشتگاه می فرستد.”

منبع نزدیک به خانواده داستانپور در مورد نحوه مرگ این شهروند تهرانی هم‌چنین توضیح داد: “در بازداشتگاه حال نادر بد می شود و هرچقدر سایر بازداشت شدگان داد و بیداد می کنند فایده ای نمی کند و  حتی ماموران به جای انتقال وی به بیمارستان، آن‌ها را مورد تمسخر قرار می‌دهند تا اینکه نادر در آغوش برادر بزرگترش در اثر خونریزی مغزی جان می‌دهد. بعد از یک‌ساعت آمبولانس می‌آید و جسد به مدت ۵ روز به سردخانه کهریزک منتقل و نگهداری شده بود. درنهایت خانواده او را به خاک سپردند.”

وی همچنین درپایان تاکید کرد: “هنوز این خانواده از دلایل حمله به خانه و ضرب‌وشتم و بازداشت اطلاعاعی ندارند. پدر خانواده داستان‌پور نیز با تهیه استشهاد محلی شکایتی را در دست اقدام دارد و سئوال این‌ است که آیا مسئولان مربوطه پاسخگو خواهند بود؟ این ماموران در ابتدا حکم ورود نداشتند. بازپرسی هم گفته بود به آنان حکمی داده نشده اما اخیرا می‌گویند تلفنی حکم گرفته بودند.”

qc1zuztyrnsdfx8eqx77این اولین باری نیست که ضرب و شتم و شکنجه توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی باعث مرگ یک بازداشتی میشود،ستار بهشتی کارگر و وبلاگ‌نویس ایرانی که در تاریخ ۹ آبان ماه ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا دستگیر شد. او به اتّهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکهٔ اجتماعی و فیس بوک» بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود.در مدّت بازجویی به شدت از سوی پلیس فتا شکنجه شد و درگذشت. 

پس از انتشار خبر مرگ بهشتی، ۴۱ نفر از زندانیان سیاسی در نامه‌ای که در سایت کلمه منتشر شد اعلام کردند که «ستار بهشتی روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان ۱۳۹۱ در بند ۳۵۰ اوین بوده و آثار شکنجه در تمام قسمت‌های مختلف بدنش مشهود بوده‌است»

یک نظر

  1. غلام عسگری بختیاری

    باکمال تاسف وتاثرازاین واقعه درناک وجانکاه وهمدردی با خانواده داغدارداستانپور من بعنوان یک فعال کارگری درد کشیده ازحکومتهای خودکامه شاه وشیخ جنایات سریالی اخوندهای دینکارراعلیه ملت تحت وستم وتبعیض وطنم که طی سی وهشت سال گذشته بیشمارانسانهای پاک واگاه وازادیخواه رابه مسلخ برده است را محکوم میکنم وازسردمداران کشورهای قدرتمندجهان میخواهم به بازیهای کثیف پیش وپس پرده خود با این حکومت ادمخوارپایان دهند تا ملت ایران تکلیف خودرا با هیئت حاکمه تازیزاده مشخص کنند وجلوی خسارتهای جبران ناپذیرجانی ومالی رابگیرند.به امیدفردای ازادی متحد وپیروزباشید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.