آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بیانیه وزارت اطلاعات در ارتباط با ارسال پیام هام کوتاه به روزنامه نگاران داخل کشور!
بیانیه وزارت اطلاعات در ارتباط با ارسال پیام هام کوتاه به روزنامه نگاران داخل کشور!

بیانیه وزارت اطلاعات در ارتباط با ارسال پیام هام کوتاه به روزنامه نگاران داخل کشور!

 

هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور از طریق ایمیل، پورتال های امن و سایر وسایل ارتباطی عملی مجرمانه و موجب پیگیرد قضایی است!

هفتصد تن از روزنامه‌نگاران و فعالین حقوق کودک و زن داخل کشور روز پنج‌شنبه از طریق تلفن همراه خود پیام کوتاه تهدیدآمیز دریافت کرده‌اند و  به آنها هشدار داده شده است “هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور” را قطع کنند. در انتهای این پیام آمده است: “این پیامک به منزله آخرین هشدار امنیتی است.”

در این راستا روابط عمومی وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه ای ارسال هرگونه پیامک تهدید آمیز برای شهروندان و یا فعالان رسانه ای را از سوی این وزارتخانه تکذیب کرد و آن را مغایر مشی این وزارتخانه در حفظ حقوق شهروندی دانست!

به نقل از خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی با اینحال در این بیانیه تاکید شده است،هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور از طریق ایمیل، پورتال های امن و سایر وسایل ارتباطی عملی مجرمانه و موجب پیگیرد قضایی است.

وزارت اطلاعات در بیانیه خود تاکید کرده است!”حفظ حقوق شهروندی و ایجاد آرامش در کشور سرلوحه فعالیت های این وزارت خانه قرار دارد”

با اینحال این سوال در ذهن مخاطب به جریان در میاید که چه ارگانی با تاکید شهروندان ایرانی را تهدید میکند،همواره قوه قضاییه و وزارت در این زمینه از واژه “عوامل  خودسر ” استفاده میکنند،عوامل خودسر اسید پاشی های زنجیره ای را انجام میدهند ،عوامل خودسر پیام کوتاه تهدید آمیز انجام میدهند،عوامل خود سر با ماشین نیروی انتظامی روز روشن معترضین را زیر میگیرند و عوامل خودسر… چرا وزارت اطلاعات و قوه قضاییه تا کنون در شناسایی منبع دستور این عوامل خودسر اقدامی نکرده اند؟ به جز اینکه این عوامل خود سر تحت امر وزارت اطلاعات خودسری میکنند.

گزارشگران بدون مرز در تازه‌ترین رده‌بندی خود از آزادی مطبوعات در جهان ایران را در میان ۱۷۹ کشور در رتبه ۱۶۹ قرار داد. گزارشگران بدون مرز می‌گوید که با وجود بهبود نسبی در روابط خارجی ایران، این کشور همچنان “یکی از سرکوبگرترین کشورها در زمینه آزادی مطبوعات است”.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.