آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / حقایق تاریخ در مورد اسراییل و علت جنگ مسلمانان با اسراییل
حقایق تاریخ در مورد اسراییل و علت جنگ مسلمانان با اسراییل

حقایق تاریخ در مورد اسراییل و علت جنگ مسلمانان با اسراییل

واقعيت اين است كه جنگ اعراب و مسلمانان با اسرائيل جنگ خاك نيست ،بلكه جنگ مذهب است،سرزمين اسرائيل به يهوديان تعلق دارد و اين موضوع از نظر تاريخي هم قابل دفاع است.

آخرین جمعه ماه رمضان در باور جمهوری اسلامی روز قدس است،روزي كه به ابتكار آقاي روح الله خميني بنيان گذار جمهوري اسلامي در جهان اسلام نهادينه شد.

در اين روز ميليون ها مسلمان در سراسر جهان براي آزادي قدس فرياد بر مي آورند،غافل از آنكه از حقايق تاريخي در مورد سرزمين اسرائيل آگاه باشند، واقعيت اين است كه جنگ اعراب و مسلمانان با اسرائيل جنگ خاك نيست ،بلكه جنگ مذهب است،اعراب مشكل خاك ندارند بلکه آنها حدود ٢٢كشور با حدود سيزه ميليون و پانصد هزار كيلومتر مربع خاك در اختيار دارند.

در حاليكه كشور اسرائيل فقط حدود بيست هزار كيلومتر مساحت دارد،يعني اين آمار نشان مي دهد كه اسرائيل يكي از كوچكترين كشورهاي جهان محسوب مي شود. سرزمين اسرائيل به يهوديان تعلق دارد و اين موضوع از نظر تاريخي هم قابل دفاع است.

اين موضوع حتي توسط قرآن و پيامبر مسلمانان نيز پذيرفته شده بود،به همين دليل است كه با سرزنش يهوديان از پيامبر اسلام قبله از أورشليم به مكه تغيير يافت.پيامبر اسلام با تغيير قبله در واقع مرز جهان اسلام با يهوديت را تعيين كرد.

اگر مسلمانان امروز به اين مرز بندي پايبند بودند جهان و منطقه در صلح مي بود.اما متاسفانه افرادي با تحريف حقايق تاريخي مسير صلح را مسدود نمودند. براي عده اي تصرف اورشليم يعني تصرف تاريخ پيامبران و تسلط بر سر چشمه ي مذهب توحيدي مي باشد.

الله در قرآن مي گويد كه سرزمين اسراييل را به عنوان ميراث به قوم يهود داده است.اين ميراث خداست به اين قوم و چيزي كه خدا مي بخشد انسان نمي تواند پس بگيرد.خدا مي بخشد و خميني پس مي گيرد؟؟

الله در قرآن مي گويد كه سرزمين اسراييل را به عنوان ميراث به قوم يهود داده است.اين ميراث خداست به اين قوم و چيزي كه خدا مي بخشد انسان نمي تواند پس بگيرد.خدا مي بخشد و خميني پس مي گيرد؟؟

قرآن از حق مالكيت يهوديان بر سرزمين اسرائيل دفاع مي كند.به همين دليل است كه مرتضي مطهري سعي مي كرد يهوديان را نژادي متفاوت از قوم بني اسرائيل معرفي كند.او به خوبي مي دانست كه اگر ريشه يهوديان را به رسميت بشناسد نمي تواند عليه خروج آنان از سرزمين مادري فرياد بر آورد.

به همين دليل او به روشي ناجوانمردانه متوسل شد و ريشه ي يهوديان را زير سوْال برد. براي يك يهودي اسرائيل سرزمين مقدسي است كه خدا به او امانت داده و أورشليم قبله او محسوب مي شود.

تصور كنيد كه مكه توسط مسيحيان فتح شود و مسيحيان در آن ١٠٠٠سال حكومت كنند،قطعا مسلمانان و بطور ويژه اعراب براي باز پسگيري مكه اعلام جهاد خواهند كرد و اگر ده هزار سال هم طول بكشد جنگ خواهند كرد،اين واقعيت امروز بر كسي مخفي نيست.

يهوديان هم حق دارند براي قبله خود غيور باشند و از آن دفاع كنند.در فقه اسلامي يك غير مسلمان حق ورود به مكانهاي مقدس مسلمين را ندارد چه برسد به اينكه بخواهد در مكانهاي مقدس اسلامي ادعاي حكومت را داشته باشد.

براي يك يهودي هم كه به اورشليم اعتقاد دارد،اين شهر مقدس است و نمي تواند توسط مسلمانان اداره و مديريت شود،اعراب فلسطيني حق شهروندي و زندگي در اسرائيل را دارند اما بخاطر ويژگي مذهبي اسرائيل نمي توانند مدعي حكومت و رياست باشند.

برايم جالب است روشن فكران ديني هم با اينكه از حقايق تاريخي به خوبي اطلاع دارند اما باز هم از تفسير زهر آلود روح الله خميني كه جهان را مشوش ساخته پيروي مي كنند،به نظر مي رسد كه اين تخم كينه و دروغ در جان عده اي عميقا رخنه كرده است.

بايد قبول كرد كه روز قدس حركتي برخلاف سنت پيامبر اسلام است كه ١٤٠٠سال پيش با تغيير قبله پرونده عداوت بين اعراب و مسلمين را بست ،مي باشد.

پيامبر اسلام اورشليم را براي يهوديان باقي گذاشت و نگاه جهان اسلام را معطوف مكه نمود،حتي در باور فقه شيعه امام زمان شیعیان با ٣١٣يار خود در مكه ظهور خواهند كرد نه در اورشليم ،او بدون حضور مسيح وارد شهر اورشليم نخواهد شد.

اين تفسير نشان مي دهد كه حتي در فقه شيعه هم قبل از آمدن روح الله خميني و افرادي مثل ياسر عرفات ديدگاه غالب به حق يهوديان براي اورشليم پايبند بودند.

براي يك مسيحي نيز اورشليم شهر پادشاهي موعود است.پس نمي تواند توسط يك مسلمان اداره شود.همانطور كه مكه نيز نمي تواند توسط يك غير مسلمان اداره شود. منطقي نيست بخاطر بيست هزار و هفتصد كيلومتر مربع خاك اسرائيل جهان در خاك و خون باشد .

بايد جهان اعراب به سيزده ميليون پانصد هزار متر مربع خود قانع باشد و حق اسرائيل نيز به رسميت شناخته شود.بهتر است جمهوري اسلامي نيز به فكر مظلومان كشور خود باشد چون بقول معروف چراغي كه به خانه روا است به مسجد حرام است.

قطعا روياي تصرف قدس براي جمهوري اسلامي مي تواند به بزرگترين كابوس تبديل شود.در روزي كه سپاه به اورشليم نزديك شود؛ جمهوري اسلامي سقوط خواهد كرد .پس بهتر است جمهوري اسلامي دست از ماجراجويي بكشد.واكنش حماس در حوادث سوريه بايد يك درس بزرگ براي اندیشه های اسراییل ستیزی جمهوری اسلامی باشد.

منابع ١-سوره مائده آيه ٢٣و٢٤ ٢-طبري ،تاريخ طبري بيروت ،دار الكتب الاسلاميه چاپ اول ،جلد ٢،ص ٤١٥ و ابن اثير الكامل ،بيروت ،دار صادر،ج ٢،ص١١٥.

ارسالی از رامین راد.

3 نظر

  1. صرف نظر از اینکه در جنگ اسراییل وعرب حق بجانب کدام یکیست .در روز قدسی که خمینی آنرا اعلام کرده در هیچ جای دنیا هیچ گونه مراسمی انجام نمیگیره بجز تعداد معبودی از کشورهای فقیری که جمهوری اسلامی پول پخش میکنه آنهم بتعداد انگشت شماری ولو گرد .سوال من از شما اینکه هدف شما از با آب وتاب تعریف کردن موضوع چیست شما خودتان متوجه شدید که تعداد شرکت کنندگان در این مراسم در ایران حتی بقدری کم بود که خود حکومت کارمندش را هم نتونست بميدان بیاره چه رسه بکشورهای دیگه

  2. 1-معنی و تفسیری که از آیه قرآن کردید نوعی تحریف است که خوانندگان میتوانند به ترجمه و تفاسیر مراجعه کنند .تکرار مطالب اینجا فایده ندارد
    2-مرحوم مطهری صهیونیست را از یهود جدا میداند و نه نژاد یهود را جدا از بنی اسراییل .در واقع برخی یهودیان غیر صهیونیست معتقد به حکومت در اسراییل نیستند .منتقدان یهودی صهیونیست نوشته یک یهودی بنام موشه منوهین این مطلب را توضیح میدهد و از این یهودیان زیاد هستند
    3-هرچند خودم به تفاسیر مذهبی تاریخی چندآن باور ندارم اما چون شما خواستید جعلی تاریخی را با استفاده از متون مذهبی اسلام انجام دهید میپرسم مگر بنا به باور مسیحیان عیسی مسیح قبل از مصلوب شدن توسط یهودیان در کنیسه زندانی نشده بود ؟و مگر رومیها به تحریک یهود ایشان را اعدام نکردند پس چرا شما مسیحیان پایبند به متون مذهبی تاریخی از یهود کشنده عیسی دفاع میکنید .
    مسیحیان صهیونیست!!!!

  3. عزیزم مسئله اصلا این نیست کلی آدم فلسطینی روی دست دنیا هستند که اصلا کشور ندارند اینها را باید چه کارکرد اینها را به صورت آواره چپانده اند تو کشورهای دیگه ومناطقی از اسرائیل ومی گویند آواره بمانند از کی تا حالا کشورها سند مالکیت برای یک قوم و مذهب دارند که بروند و برگردندمسلمانها که خوب آبروی ما می برند شما هم که مسیحی ما باشید تنه اتان به ما خورده؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.