آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / عوامل وابسته به حکومت در فضای مجازی چگونه جنگ نرم و ایجاد تفرقه میکنند
عوامل وابسته به حکومت در فضای مجازی چگونه جنگ نرم و ایجاد تفرقه میکنند

عوامل وابسته به حکومت در فضای مجازی چگونه جنگ نرم و ایجاد تفرقه میکنند

جنگ نرم توسط جمهوری اسلامی علیه اقلیت های مذهبی به دستور شخص علی خامنه ای 

در انجیل متی باب ۱۰ آیه ۱۶ آمده است:من شما را همچون گوسفندان به میان گرگان می‌فرستم. پس مثل مار، هوشیار باشید و مثل کبوتر، بی آزار.

مقدمه : لطفا این مقاله را تا به انتها بخوانید تا به نتیجه ای مثبت از جنب و جوش حکومت اسلامی حاکم بر ایران و ترس حاکمان مذهبی از به حقیقت دست پیدا کردن مردم برسیم که چگونه با نفوذ خود تحت عنوان فعال مسیحی یا دیگر باور های مذهبی جهت تفرقه دست به فعالیت های وسیع سایبری در سایت های اجتماعی همانند فیسبوک یا توییتر میزنند تا مسیحیت یا دیگر باورهای مذهبی را ضعیف نشان بدهند،که متاسفانه بسیاری از  مدعیان خدمت در مسیحیت هم در این راستا ناخواسته با این جنگ نرم هم مسیر شده و موجبات لغزش و از دست دادن ایمان بسیاری از نو ایمانان را فراهم کرده اند.

آغاز مقاله :

599289_475615089204286_347320033_nمدتی بود که در دنیای مجازی به ویژه فیسبوک شاهد این بودم که عده ای تحت عنوان مسیحی به دیگر مسیحیان تهمت و افترا میزدند که نه تنها برای من قابل هضم نبود و در برخی مواقع شاهد این بودم که مسیحیان دیگر را مسخره میکنند و از الفاظ زشت و زننده ای استفاده میکنند که با خود میاندیشم آیا این افراد که مدعی ایمان خود به مسیح هستند آیا یکبار هم که شده کتاب مقدس را درک کرده باشند !چرا که در رساله یعقوب باب یکم آیه ۲۶ میخوانیم:هر که خود را مسیحی میداند،اما نمیتواند بر زبان تند خود مسلط باشد،خود را گول میزند و مذهب او پشیزی ارزش ندارد.

و گاهی به افراد حقیقی حمله های تندی میکنند و از هرگونه تهمت و افترایی دریغ نمیکنند و و بصورت ناجوانمردانه آنها را یکطرفه قضاوت میکنند که اینهم مغایر با تعلیمات مسیح میباشد و نشان از این داره که کتاب مقدس را درک نکرده اند چرا که کلام خدا در رساله یعقوب باب چهارم آیه ۱۱ به صراحت چنین میفرماید ای برادران عزیز؛از یکدیگر بدگویی نکنید و ایراد نگیرید و یکدیگر را محکوم ننمایید.زیرا اگر چنین کنید؛در واقع از احکام خدا ایراد گرفته اید و آن را محکوم کرده اید.اما وظیفه شما قضاوت درباره احکام خدا نیست،بلکه اطاعت از آن .

و در بعضی از موارد شاهد این هستیم که قصد ایجاد جدایی و تفرقه بین ایمانداران به مسیح را سر لوحه اقدامات ضد مسیحی خود کرده اند با ایجاد تفرقه بین مسیحیان، استنباط شخصی من بر این است که با ایجاد تفرقه قصد شقاق کلیسا را ره توشه خود کرده اند البته با ز هم با نگرشی در کتاب مقدس در اول قرنتیان باب یک آیه ۱۰ ببینیم که کلام خدا در مور اتحاد چه میفرماید :اما ای برادران عزیز،به نام خداوند ما عیسی مسیح به شما التماس میکنم که از بحث و جدل دست برداشته،بکوشید با یکدیگر یکدل و یکزبان باشید تا در میان شما جدایی و شکاف پیش نیاید.خواهش میکنم که در فکر و هدف متحد باشید .

با نوشتن این مطالب خواستم به مخاطبان خود اعلام کنم یک مسیحی واقعی همیشه زبان خود را کنترل میکند تا همنوع خود را نیازارد ،یک مسیحی واقعی از مسیحی دیگر بد گویی نمیکند و اورا قضاوت نمیکند ،یک مسیحی واقعی بدنبال ایجاد اتحاد بین ایمانداران به مسیح میباشد نه اینکه در بین ایمانداران تفرقه ایجاد کند و به کلیسا ضربه بزند و تمام این اعمال و حرکات مرا به فکر فرو برد مگر میشود یک ایماندار واقعی به مسیح با توجه به داشته های ما در کتاب مقدس تبر بر دست گرفته و بدن مسیح را تکه تکه کند؟مگر ما مسیحیان به روز داوری اعتقاد نداریم؟ مگر میشود کسی به روز داوری اعتقاد داشته باشد و چنین کند؟ پس خواهر و برادر من در مسیح هوشیار باش که اینگونه اقدامات فقط از اشخاصی بر میاید که افزایش روز به روز ایمانداران به مسیح موقعیت آنها  را به خطرمیاندازد و چنان میشود که رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای ،محمود احمدی نژاد و محمد باقر قالیباف شهردار تهران ترویج مسیحیت و وجود کلیساهای خانگی را بزرگترین دشمنان جمهوری اسلامی میدانند.

همچنین علی خامنه ای از عوامل وابسته به حکومت دعوت میکند که علیه ترویج مسیحیت   قیام کنند، در زیر راه هایی که توسط حکومت جهت جنگ نرم انجام میشود را به شما یاد آوری میکنم که خودتان قضاوت کنید که آیا اینگونه اقداماتی که توسط این مسیحی نما ها انجام میشود شباهتی به جنگ نرم حکومت علیه مسیحیان ندارد ؟ بنابراین جنگ نرم، امروزه مؤثرترین، کارآمدترین و کم هزینه ترین و درعین حال خطرناک ترترین و پیچیده ترین نوع جنگ علیه یک تفکر است، چون می توان با کمترین هزینه با حذف تهاجم خود قرار می دهد.

کانال تلگرام خبرگزاری صدای مسیحیان ایران

کانال تلگرام خبرگزاری صدای مسیحیان ایران

۱:ترور شخصیت: در جنگ نرم بر خلاف جنگ سخت ، ترور فیزیکی جای خود را به ترور شخصیت داده است. در زمانی که نمیتوان و یا نباید فردی مورد ترور فیزیکی قرار گیرد با استفاده از نظام رسانه ای و انواع تاکتیک ها از جمله بزرگ نمایی، انسانیتزدایی و اهریمن سازی، پاره حقیقت گویی و… وی را ترور شخصیت می کنند و از این طریق باعث افزایش نفرت عمومی و کاهش محبوبیت وی می شوند. جمهوری اسلامی هم نیز با استفاده از این تاکتیک و بهره گیری از ابزار طنز، کاریکاتور، شعر، کلیپ های کوتاه و… که عموماً از طریق اینترنت و تلفن همراه ، پخش می شود به ترور شخصیت برخی افراد سیاسی و مذهبی موجه و معتبر در نزد مردم می پردازند.

۲:برچسب زدن: بر اساس این تاکتیک، رسانه ها، واژه های مختلف را به صفات مثبت و منفی تبدیل کرده و آنها را نهادهای مختلف نسبت می دهند.

۳:تلطیف و تنویر: از تلطیف و تنویر (مرتبط ساختن چیزی با کلمه ای پر فضیلت) استفاده می شود تا چیزی را بدون بررسی شواهد بپذیریم و تصدیق کنیم.

۴:تصدیق: تصدیق یعنی اینکه شخصی که مورد احترام یا منفور است بگوید فکر، برنامه یا محصول یا شخص معینی خوب یا بد است. تصدیق فنی رایج در تبلیغ، مبارزات سیاسی و انتخاباتی است.

۵:دروغ بزرگ: این تاکتیک قدیمی که هنوز هم مورد استفاده فراوان است، عمدتاً برای مرعوب کردن و فریب ذهن حریف مورد استفاده قرار میگیرد.

۶:انسانیت زدایی و اهریمنسازی: یکی از موثرترین شیوه های توجیه حمله به دشمن به هنگام جنگ (نرم و یا سخت)، «انسانیتزدایی» است.یعنی شخص مقابل را تخریب کرده و در قامت اهریمنی در ذهن مخاطب ظاهرکرد ، می توان اقدامات خشونت آمیز علیه این دیو و اهریمن را توجیه کرد.

۷:ایجاد تفرقه و تضاد: ازجمله اموری که در فرآیند جنگ نرم مورد توجه واقع می شود، تضعیف از طریق تزریق تفرقه در جامعه هواداران و حامیان یک تفکر است. ایجاد و القاء وجود تضاد و تفرقه در جبهه رقیب باعث عدم انسجام و یکپارچگی شده و رقیب را مشغول مشکلات درونی جامعه حامیان خود می کند و از این طریق از اقتدار و انرژی آن کاسته و قدرتش فرسوده شود.

۸:توسل به ترس و ایجاد رعب: در این تاکتیک از حربه تهدید و ایجاد رعب و وحشت میان نیروهای طرف مقابل ، به منظور تضعیف روحیه و سست کردن اراده آنها استفاده می شود. متخصصان جنگ نرم، ضمن تهدید و ترساندن مخاطبان به طرق مختلف به آنان چنین القاء می کنند که خطرات و صدمه های احتمالی و حتی فراوانی بر سر راه آنان ممکن کرده است و از این طریق، آینده ای مبهم و توام با مشکلات و مصائب برای افراد ترسیم می کنند.

۹:مبالغه: مبالغه یکی از روشهایی است که با اغراق کردن و بزرگ نمایی یک موضوع، سعی در اثبات یک واقعیت دارد. کارشناسان جنگ روانی، از این فن در مواقع و وقایع خاص استفاده می کنند.همانند حال حاظر که جمهوری اسلامی از پیشرفت مسیحیت احساس خطر کرده . حکومت جمهوری اسلامی با گماردن ماموران امنیتی خشن و نیروهای زبده اطلاعاتی برای مقابله با گسترش مسیحیت در ایران، تلاش سازمان یافته و طراحی شده ای برای منزوی کردن رهبران مسیحی و خارج کردن اداره کلیساها از دست آنها با روشهای جاسوسی و تفرقه افکنانه دارد.

آنها می خواهند در نهایت این رهبران را با افزودن فشارها مجبور به مهاجرت از ایران بکنند و بعد آنها را عوامل تحریک شده دشمنان جمهوری اسلامی معرفی کنند. مقصود نهائی رهبران جمهوری اسلامی و روحانیون تندرو شیعه از این اعمال تعطیلی کامل همه کلیساها در ایران و توقف هرگونه مراسم نیایش و پرستش مسیحی در این کشور می باشد. رفتار آنها با کلیساها و رهبران مسیحی باعث ایجاد یک نگرانی بزرگ در جامعه مسیحیان ایران برای از دست دادن همین حداقل امکانات موجود برای پرستش خداوند در کشورشان می باشد. رفتارهای حکومت ایران در مورد مسیحیان به طور کامل مغایر با اصول اعلامیه جهانی حقوق بشر و قوانین بین المللی درباره آزادی مذهبی است که جمهوری اسلامی متعهد یه رعایت آن میباشد. خدا به تک تک شما خوانندگان مقاله برکت دهد.

رامین راد

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.