آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / هجوم پناهجویان اسلامی و جایگاه افراطیون اسلامی در اروپا!
هجوم پناهجویان اسلامی و جایگاه افراطیون اسلامی در اروپا!

هجوم پناهجویان اسلامی و جایگاه افراطیون اسلامی در اروپا!

بعد از سیل جدید مهاجرت به اروپا تعداد زیادی از تند رو های اسلامی همراه با سیل عظیم پناهجو یان خود را به اروپا رساندند و در بین تمامی کشور های مهاجر پذیر و به خصوص اروپای غربی ساکن شدند، که سوئد هم از این قاعده مستثنی نبوده است. 

در چند سال اخیر شاهد سیل عظیم مهاجرت از خاورمیانه و حتی آفریقا به اروپای میانه و غرب اروپا هستیم،مردمی که به امید فرار از جنگ و تبعیض و بهبود وضعیت معیشتی خود و خانواده اقدام به مهاجرت از طریق راه های قاچاق و غیره قانونی کرده اند.

البته تمامی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در نحوه برخورد با سیل عظیم مهاجران سیاسی و اقتصادی .. با همدیگر هم عقیده نیستند،اما در کل دولت ها و گروه های مردمی سازمان یافته و سازمان نیافته در چند سال گذشته و بعد از بحران موج مهاجرت اخیر، در کمک و یاری رساندن به مهاجران از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده اند.

هرچند در این میان  بسیاری از غربی ها از فرهنگ بیگانه مهاجران واهمه داشته و بر این باورند که نظم دمکراتیک اروپا به واسطه همین پناه جویان به خطر می‌افتد.

کشور سوئد در سال ۲۰۱۵  میلادی پذیرای ۱۹۰  هزار پناهجو بوده است با اینکه جمعیت آن کشور  کمتر از ۱۰ میلیون است و درصد قابل توجهی از جمعیت این کشور را پناهنده ها تشکیل میدهند.

بعد از سیل جدید مهاجرت به اروپا تعداد زیادی از تند رو های اسلامی همراه با سیل عظیم پناهجو یان خود را به اروپا رساندند و در بین تمامی کشور های مهاجر پذیر و به خصوص اروپای غربی ساکن شدند، که سوئد هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

این افراد بسیار سازمان یافته و منسجم در کمپ ها به عضو گیری در میان جوانان عرب و غیره عرب سنی می پردازند.

تعداد بسیار زیادی لیدر در میان آنان وجود دارد که به صورت شبانه‌روزی مشغول تبلیغات اسلامی افراطی هستند ، به طوری که جلسات طولانی آنها در اتاق ها و سالن ها گوش دادن به صدای بلند قرآن و سرود های داعش به امری عادی و معمولی در کمپ ها بدل شده است.

لیدر های که همگی آنان دوره های نظامی، عقیدتی را پشت سر گذاشته و در اینجا با آزادی عمل کامل به تبلیغات روزانه خود مشغول هستند و با بسیاری از مسلمان های افراطی سوئد ارتباطی تنگاتنگ دارند.

امام جمعه مسلمانان یه_وله  (ابو رعد)از اسلامگرایان  تندرو سوئد است سال گذشته از مسلمانان خواسته بود که از گروه دولت اسلامی  داعش حمایت کنند.

در چنین مکان هایی که افراد بسیار زیادی از لحاظ فکری و روحی وضعیت وخیمی دارند و در یک فضای بسته و بی در و پیکری همانند کمپ های سوئد بیشترین آسیب را خواهند دید و بیشتر اوقات توسط گروه هایی که اکثریت را دارند به صورت های گوناگونی آزار می بینند. افراد ضعیف و آسیب پذیری که توسط این گروه ها و افراد بسیار زندگی ناخوشایندی دارند. شاید تا بحال خبر هایی مبنی بر آزار و اذیت و حتی تجاوز جنسی در کمپ های سوئد به بیرون درز کرده باشد اما واقعیت ها را هیچ وقت علنی نکرده اند و اخبار واقعی و حقیقی هیچ وقت به درستی رو نشده است و چه بسا رسیدگی به این همه مشکل موجود در کمپ ها  از طرف دولت سوئد امیدوار کننده نباشد.

متلک انداختن و آزار و اذیت جنسی دختران و زنان بی حجاب و غیره مسلمان نیز به امری روزانه در کمپ ها بدل شده ،به طوری که حتی کودکان مسلمان  هم این عمل زشت را از بزرگتر های خود یاد گرفته اند و در جواب چرایی این کار قبیح میگویند که از نظر آنان هیچ اشکالی ندارد، چون غیر مسلمان ها مشروعیت اخلاقی ندارد.

یکی دیگر از بحران های کمپ های سوئد همین کودکان هستند که باید به صورت جدی فکری به حال آنان کرد.

کودکانی که به بهانه بازی و شوخی  توسط بزرگتر ها دستمالی می شوند و یا کودکانی که به صورت قرون وسطایی توسط پدر و مادر هایشان کتک کاری می شوند تا جایی که به آنها اجازه نمی دهند، روز های طولانی از اتاق خارج شوند و این کار را نوعی تنبیه برای آنها لحاظ میکنند و گریه های طولانی و جیغ زدن هایشان کمکی به حال آنها نمی کند.

هر چند هفته‌ای یک بار چند نفر از طرف اداره مهاجرت به کمپ ها سری میزنند، که آن هم فقط برای چک کردن وضعیت نظافت و بهداشتی کمپ هاست، البته چون مسئولان کمپ از روز و ساعت ورود آنان مطلع هستند قبل از ورود آنان کمپ را نظافت میکنند، اما بعد از خروج آنها وضعیت نظافت به وضع  روز های معمول و نامناسب خود برمیگردد و متاسفانه فرهنگ رعایت کردن بهداشت در یک مکان عمومی توسط پناهجو ها در سطح بسیار پایین و آزار دهنده ای قرار دارد.

اقدامات بهداشتی و حتی امنیتی در این کمپ های شلوغ به هیچ وجه رعایت نشده و انگار هیچ کس هم پاسخ گو این وضعیت نیست.

بی توجهی و سهل انگاری مسئولان کمپ ها یکی از مهم ترین دلایل این وضعیت موجود است. آدم هایی که فقط درگیر کسب درآمد بیشتری در این وضعیت نابسامان بحران پناهجو ها در کمپ ها هستند و هیچ فکری برای امنیت افراد کمپ ها نکرده اند به طوری که روزانه دعوا های پیاپی به بهانه های مختلف و عجیب و غریب رخ می دهد که یکی از معمول ترین آنها دعوا شیعه و سنی است و جالب تر از همه اینکه دیگر پلیس هم دخالت نمی کند و از آن طرف تلفن  میگویند که ما نمی آییم، خودتان قضیه را حل کنید.

مسئولان کمپ پاسخ گوی مشکلاتی که حتی با عوض کردن اتاق ها هم حل میشود نیستند، چون بعضا خیلی از درگیری ها به خاطر هم اتاقی های مذهبی و خشن است که منطقی جز زور گویی و فحاشی ندارند.

دلایل گوناگونی دارد که خیلی از این افراد مورد تعرض ساکت می مانند و البته این فقط شامل زن ها و کودکان نمی شود.

شاید یکی از مهم ترین دلایل فرمان بردن این جماعت ضعیف و آسیب پذیر ترس از عواقب اعتراض کردن به وضعیت موجود و زور گویی های گروه های مختلف در کمپ ها ست، چون بعدا باید در مقابل آنها پاسخ گو باشند و چون آنها خوب میدانند که عاقبت خوبی در انتظارشان نیست با خود می اندیشند و چون خود را تنها میبینند و هر طور که حساب کنند میبینند که زورشان به آنها نمی چربد ،چاره ای جز سکوت کردن نمی بینند و قضیه اینجا دردناک تر میشود که بیشتر افراد کمپ ها زبان کشور سوئد را هم بلد نیستند تا با کسی از مشکلاتشان بگویند و وضعیت همانی که هست به قوت خود باقی می ماند.

این اذیت و آزار ها به همین موارد ختم نمیشود ،به طوری که هرگاه بخواهند فردی را از سالن های عمومی دور کنند به طور دست جمعی شروع به آواز خواندن با صدای بلند می کنند و یا هنگام پخش قرآن و اذان از موبایل هایشان به همه می گویند که باید ساکت باشند چون آنها در حال شنیدن کلام خداوند هستند.

شب های طولانی و  سرد سوئد را به ورق بازی های طولانی در کنار آوای قرآن و سرود اسلامی به روز میرسانند و در حین همین ورق بازی ها بعضا کتک کاری و دعوا رخ میدهد.

در روز های که هوا خوب باشد قلیان هایشان را به بیرون کمپ میبرند و با پوشیدن لباس محلی عربی شروع به رقص و گوش دادن به موسیقی با صدای بلند آنهم به واسطه چندین اسپیکر میکنند و از غیره عرب ها میخواهند جمع آنان را ترک کنند  و در هوای سرد سوئد که تنها مکانی که غیر از اتاق ها شامل حال پناهجویان برای دور هم نشستن است ،فقط چند سالن کوچک است که در این وقت ها طوری روی مبل ها لم میدهند تا کس دیگری نتواند کنارشان بنشیند و به قول خودشان نجس نشوند.

بارها و بارها دیده شده که به غیره عرب ها گفته اند : شما چرا به سوئد آمده اید، ما فقط حق داریم اینجا باشیم چون سوئدی ها از ما خواسته اند به اینجا بیابیم ولی آنها از شما همچین چیزی را نخواسته اند و دیر یا زود شما را به کشورتان دیپورت میکنند و اینجا ماندنتان بیهوده است و فقط جای ما را تنگ کرده اید.

سوئد و مردم این کشور با تهدیدی بسیار جدی از سوی اسلامی ها مواجه خواهند بود و این تهدید ها مستقیما شامل افرادی است که به قول آنها اسلام ستیز و دشمنان الله است که به بیان ساده تر ،آتئیست ها و روشن فکران و گروه ها و اجتماعات آنان است.

این افراد نوک پیکار خود را به سوی نهاد های دمکراتیک نشانه می روند و کشور های اروپای غربی و بخصوص سوئد که داری ساختارهای قدیمی منظم و سکولار و دمکراتیک است با مشکلات بسیار عدیده ای در آینده مواجه خواهند بود.

جانی دیدار

جانی دیدار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.