آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / پاپ فرانسیس برای سومین بار قتل عام ارامنه توسط دولت عثمانی را نسل کشی خواند
پاپ فرانسیس برای سومین بار قتل عام ارامنه توسط دولت عثمانی را نسل کشی خواند

پاپ فرانسیس برای سومین بار قتل عام ارامنه توسط دولت عثمانی را نسل کشی خواند

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکها در بازدید از ارمنستان قتل عام ارامنه توسط  حکومت عثمانی را بار دیگر ‘نسل کشی’خواند.

پاپ فرانسیس برای شرکت در خلال مراسم یادبود این کشته شدگان این قتل عام توسط حکومت عثمانی  به ایروان، پایتخت ارمنستان سفر کرده است.

او در حضور سرژ سرکیسیان، رئیس‌جمهور ارمنستان و هیات‌های دیپلماتیک حاضر گفت “نسل کشی” “آغاز موج غم انگیزی از فجایع بزرگ قرن گذشته” بود.

سال گذشته پاپ کشتار ارامنه در تاریخ ۱۲ آپریل ۲۰۱۵ در مراسمی که برای صدمین سالگرد کشتار ارامنه توسط دولت عثمانی برگزار شده بود آنرا اولین جنایت نسل کشی در قرن ۲۱ خطاب کرد که موجب عصبانیت  دولت ترکیه شد ، وزارت خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات پاپ، سفیر واتیکان در آنکارا را احضار کرد.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین سه سال پیش نیز قبل از اینکه به این سمت برسد نیز این اقدام دولت عثمانی را نسل کشی خطاب کرده بود  پاپ فرانسیس زمان حضورش به عنوان سراسقف کلیسای بوئنوس آیرس روابط نزدیکیبا ارامنه دارد ،و همچنین با دفاع از واژه نسل کشی اعلام کرده است که وظیفه او هست از  یاد مردان، زنان، کودکان، و افرادی را که «بدون هرگونه منطقی» به قتل رسیدند، گرامی بدارد.

پاپ فرانسیس امروز ۲۴ ژوئن، ۴ تیر برای انجام یک سفر سه روزه وارد ایروان، پایتخت ارمنستان شد.

قرار است او در جریان این سفر از بنای یادبود قربانیان کشتار ارامنه در دوران حکومت عثمانی در زمان جنگ جهانی اول دیدار کند،در جریان این سفر رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین دو کبوتر سفید را به سوی کوه آرارات، که گفته می‌شود کشتی نوح در آن جا است، آزاد می‌کند.

crucified-armenian-women-2کشور ترکیه نیز با رد کردن این کشتار و نسل کشی قصد پاک کردن این جنایت عثمانی ها را دارد و میگوید  این کشتار بخشی از درگیرهای داخلی بوده که تحت تاثیر جنگ جهانی بوده است.

نسل کشی ارامنه و یا هولوکاست ارامنه که در این جنایت بزرگ به نابودی عمدی جمعیت ارمنی تحت سلطه امپراتوری عثمانی درست پس از جنگ جهانی اول بین سالهای (۱۹۱۵_۱۹۱۷) تحت نظارت دولت عثمانی و همچنین رهبران قیام ترکان جوان اطلاق میشود. این حرکت غیر انسانی در قالب کشتارهای دسته جمعی و تبعید های اجباری و فراهم کردن شرایطی که موجبات مرگ تبعید شدگان را فراهم میکرد انجام شد.

محمد طلعت پاشا وزیر کشور ترکیه:کلیه ارامنه ای که در ترکیه زندگی میکنند باید نابود بشوند و نابود بدون در نظر گرفتن اینکه آنها زن،بچه،یا ناتوان هستند و آنها هرچه سریعتر باید از بین بروند،بدون در نظر گرفتن ترس وتخریب احتمالی و احساس همدردی با آنها

محمد طلعت پاشا وزیر کشور ترکیه:کلیه ارامنه ای که در ترکیه زندگی میکنند باید نابود بشوند و نابود بدون در نظر گرفتن اینکه آنها زن،بچه،یا ناتوان هستند و آنها هرچه سریعتر باید از بین بروند،بدون در نظر گرفتن ترس وتخریب احتمالی و احساس همدردی با آنها

در حال حاضر تعداد کل قربانیان نسل‌کشی ارامنه به طور عام بین یک تا یک و نیم میلیون نفر برآورد شده‌است,در طی این دوران دیگر گروه‌های قومی منطقه، از جمله آشوریان و یونانیها ،نیز به طریقی مشابه مورد حملهٔ ترکان عثمانی قرار گرفتند به گونه‌ای که برخی از محققان این رویدادها را نیز بخشی از همان سیاست نابودسازی قومی دولت‌مردان ترک دانسته‌اند,در حال حاضر این جنایت یکی از تلخ ترین جنایت های نسل کشی در ابتدای قرن بیستم شناخته میشود. علاوه بر دستگیری و اعدام ارامنه، جمعیت بسیار زیادی از مردان، زنان و کودکان ارمنی از خانه و کاشانه خود تبعید، بدون هیچ دسترسی به آب و غذا به قصد مرگ وادار به راهپیمایی در مسیرهای طولانی و بیابانی شدند. تجاوز و آزار و اذیت جنسی قربانیان توسظ نیروهای متخاصم در طول تبعید به دفعات گزارش شده‌است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.