آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / روایتی دردناک از قطع دست یک نوجوان توسط داعش!
روایتی دردناک از قطع دست یک نوجوان توسط داعش!

روایتی دردناک از قطع دست یک نوجوان توسط داعش!

حکم قطع دست “بشار” نوجوان  ۱۶ سالۀ نوجوان اهل سوریه  حدود ۷ ماه پیش به فتوای اسلامگرایان گروه اسلامی/تروریستی داعش در شهر “الهول” اجرا شد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی  به نقل از این نوجوان گفت:وی پس از بازگشت از دیدار با برادرش از حسکه باز می گشته است،که اعضای گروه اسلامی داعش وی را در گشت ایست و بازرسی به اتهام سرقت تلفن همراه بازداشت میکنند و پس از مورد ضرب و شتم قرار میدهند تا به سرقت تلفن همراه کاری که انجام ندداده بود اعتراف کند!

پس از این اعتراف او را به پایگاه خود در شهر  “الشدادی” منتقل و ۴۰ روز زندانی میکنند،که پس از آن وی را با وعده آزادی سوار بر خودرو کرده و با چشم بند به مکانی که عده ای از مردم گرد هم جمع شده بودند منتقل میکنند،این نوجوان میگوید:وقتی مردم را دیدم، فکر کردم که می‌خواهند سرم را از تنم جدا کنند؛ سعی کردم فرار کنم ولی نتوانستم زیرا دستانم را بسته بودند، من را کنار میز نشاندند.

این نوجوان در ادامه میگوید:در آغاز مقاومت کردم و نگذاشتم دستم را بگیرند، ولی آنان من را کتک زدند و با آمپول من را بی‌هوش کردند و دستم را بریدند، وقتی به هوش آمدم، متوجه شدم که در بیمارستان هستم و دستم قطع شده است.

یکی از احکام تامل برانگیز ،خشن دین اسلام حکم  بردیدن دست سارق است ، حکم بریدن دست سارق در قرآن کتاب مسلمانان به صراحت توصیه شده است و همچنینسنت محمد  و امامان شیعه نیز مهر تاییدی بر این جنایت زده است
بر اساس اسلام اگر زن و یا مردی مرتکب دزدی شود ، مجازات آن  ، بریدن دست او است.

در سوره مائده آیه ۳۸ آمده است:”وَ السَّارِقُ وَ السَّارِقَةُ فَاقْطَعُوا أَيْدِيَهُما جَزاءً بِما کَسَبا نَکالاً مِنَ اللَّهِ وَ اللَّهُ عَزيزٌ حَکيمٌ”
دست مرد دزد و زن دزد را ، به کیفر عملی که انجام داده اند ، بعنوان یک مجازات الهی، قطع کنید! و الله  توانا و حکیم است.

برخي از احكام فردي و اجتماعي قرآن با روح دموكراسي، آزادي‌خواهي، حقوق بشر، عدالت و معيارهاي اخلاقي و انساني بيگانه است. روشنفكران ديني در جهان اسلام براي سرپوش گذاشتن بر این جنایات میگویند: كه اين احكام، مربوط به شرايط زماني و مكاني و بافت فرهنگي ـ اجتماعي جامعة‌ عربستان در هزار و چهارصد سال پيش بوده است و منظور قرآن اين نيست كه مي‌توان (و يا مي‌بايد) آنها را به همة جوامع و تا روز قيامت تعميم داد!

لازم به ذکر است سید ابراهیم رئیس‌السادات معروف به ابراهیم رئیسی دادستان سابق کل ایران و معاون سابق قوه قضاییه در اظهاراتی گفته است:”قطع دست سارقان براساس حدود الهی بوده و این حدود الهی از افتخارات بزرگ ماست”!

حکم قطع دست در ایران نیز ماده ۱۹۸ قانون مجازات اسلامی ذکر شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.