آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / سازمان ملل دوباره جمهوری اسلامی را محکوم به آزار و اذیت بهاییان کرد!
سازمان ملل دوباره جمهوری اسلامی را محکوم به آزار و اذیت بهاییان کرد!

سازمان ملل دوباره جمهوری اسلامی را محکوم به آزار و اذیت بهاییان کرد!

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل و  دکتر احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، دوباره جمهوری اسلامی متهم به نقض حقوق شهروندی بهاییان کردند.

علی خامنه ای رهبر حکومت نامشروع حاکم بر ایران در فتوایی گفته بود،بهاییان نجس و دشمن ایمان شیعیان هستند و همچنین گفته ،از همنشینی با پیروان این آیین اجتناب کنید،همه این حملات لفظی و نفرت انگیز رهبران سیاسی و مذهبی ایران پس از دیدار فائزه رفسنجانی با فریبا کمال آبادی، عضو ارشد جامعه بهایی  ایران که چندی پیش بعد از ۸  سال زندان به مرخصی آمده بود،شدت گرفت.

روز گذشته چهارشنبه ۸ ژوئن ۲۰۱۶ بیانیه ای  توسط کمسیون حقوق بشر سازمان ملل صادر شده است که در آن مقامات قضایی،مذهبی و سیاسی جمهوری اسلامی را متهم به حملات لفظی و نفرت انگیز علیه بهاییان کرده اند و همچنین در این بیانیه آمده است این رویکرد می‌تواند ترغیب به تبعیض و اعمال خشونت علیه بهاییان از سوی دیگران شود.

همچنین «هینر بیل فلدت» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور آزادی مذاهب نیز گفت: افزایش گفتارهای خصمانه جامعه بهایی ایران را در پرتگاه خطرناکی قرار داده و موجودیت آن‌ها در تهدید است.

 دکتر احمد شهید نیز در رابطه با این بیانیه گفت: که آزار و اذیت‌های مدام و سازمان دهی شده‌ای از سوی حکومت ایران علیه بهاییان وجود دارد که برخلاف تعهدهای حقوقی این کشور در سطح بین‌المللی است.

در مادهٔ ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر که حکومت ایران نیز یکی از کشورهایی هست که  متعهد به اجرای آن شده است آمده که هر انسانی محق به داشتن آزادی اندیشه، وجدان و دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب ، و آزادی علنی  کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

بهاییان در دوران  پهلوی تا سر کار آمدن حکومت  ضد بشری جمهوری اسلامی در ایران از آزادی‌های دینی کامل و حقوق مدنی در ایران برخوردار بودند،همچنین برخی پستهای حکومتی را در اختیار داشتند. اما بعد ازآن  و به قدرت‌رسیدن اسلام‌گرایان شیعه(داعش شیعی) در راس حکومت، تبعیض‌های اجتماعی و تبلیغات منفی از سوی حکومت و نهادهای وابسته به آن، علیه اصول دیانت بهائی و باورمندان به آن به شکلی «سازمان‌یافته» شکل گرفت.

پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی ، بهائیان از حق تحصیل در دانشگاه‌ها و مشاغل دولتی و خدمت در ارتش محروم شدند، مجامع مذهبی آن‌ها غیرقانونی اعلام و تعدادی از قبرستان‌های آنان در مناطق مختلف ایران مورد تخریب واقع شد.

مراجع شیعه همگی آنها را کافر و نجس میدانند تا جایی که  آیت الله نوری همدانی،آنها را از سگ هم نجس تر میداند!

 

یک نظر

 1. همانطوریکه قبلا هم خدمتان نوشته ام نظر من وحدت عالم انسانی و ترک تعصبات بوده است و اینکه بعنوان یک معلم دانشگاه برای لااقل دانشجویان و مردم اطرافم خدمتی کرده باشم. متاسفانه اکثر مومنان دینها به آموزه های دینی خود عمل نمیکنند و تنها به گفتار نیک و شیرین قناعت میکنند و متاسفانه با این روش کسانی که میخواهند علاوه برگفتار نیک کردار و اندیشه نیک هم داشته باشند مورد ظلم و ستم قرار میگیرند. و متاسفانه سیستم اداری و قضایی دنیا نیز یا گران ویا غیر ممکن و یا با انبوه رشوه ها درگیر شده است و در نتیجه عدالت از بین رفته و تنها نامی از آن باقی مانده است. که اگر انسان بی تفاوت ویا ظالم باشد سالم و اگر حساس و خیرخواه و دستگیر کننده باشد به اشد مجازات تنبیه میگردد.
  من به کمک دوستم در تهران که در وضعی بسیار بحرانی قرار داشت رفتم و او بعدا با ارسال اظهار نامه به دانشگاه و اینکه من میخواهم فرزندان معصوم مسلمانان را گمراه کنم باعث ناراحتی من در دانشگاه شد و بعد هم هر روز به یک کلانتری میرفت و بمن توهین و تحقیر میکرد. بطوریکه من مجبور به ترک کشور شدم. او مرا در تهران صیهونیست و جاسوس سفارت آلمان معرفی میکرد تا مشگلهایی برای من درست شود.
  در آمریکا هم خواهر به دادگاه رفته با گرفتن وکیل مرا ناراحت ضد یهود و نازی معرفی میکرد و با گرفتن وکیل آمریکایی سعی در ناراحت کردن من داشت سپس به تهمت زدن به من دروغگویی و غیبت پرداخت بطوریکه همه را تحریک کرد که از من فاصله بگیرند. بصورتیکه بچه های مرا هم در اثر تلقین و دروغگویی و نیز غیبت و افترا از من مثل سایرین گریزان کرد.
  درصوریتکه گناه من خدمت و بی تفاوت نبودن بوده است اگر من به گریه ها و التماس های دوستم در تهران اهمیت نمی دادم و به او پول کلانی نمی دادم شاید او همانطور دوست بظاهر مهربان باقی می ماند ولی تلاش من برای کمک به او با ناسپاسی همراه شد. و امر مرا از کشورم آواره نمود. و زیانهای مادی کاری وقتی و مادی فراوان به من زد.
  همین طور من خواهری را که آنقدر دوست داشتم وبرایش همه نوع فداکاری کردم و هرچه خواست در اختیارش گذاشتم در نهایت مرا بصورت بدی معرفی کرد ولی درهنگامی که به من احتیاج داشت بسیار مهربان بود. همه مدارک موجود است و این یک داستان نیست.
  متاسفانه سیستم قضایی و اداری دنیا کم کار ویا فاسد است و حتی در آمریکا هم اگر پول فراوانی نداشته باشی که به وکلای گران قیمت بدهی کاری برایت انجام نمی دهند و هیچ حقی برایت در نظر نمیگیرند و همه اینها برای این است که من بی تفاوت بی احساس نبودم و سعی میکردم بهر کسی در حدود امکاناتم کمک و مهربانی کنم.
  متاسفانه خواهر من همه آموزه ها کنار گذاشته و زیرپایش آنها را له کرده است درصورتیکه کسی که به انسانی کمک میکند و دل میسوزاند بایست مورد لطف و عنایت قرار گیرد.
  ولی او به پشتوانه بی تفاوتی و غیر حساس بودن سیستم هرکاری که خواسته انجام داده و به همه کس و هرجا از من بدگویی کرده و سعی کرده که چهره خودش را که کاملا بی انصاف بوده با تهمت زدن بمن و دروغ گویی در اطراف من و غیبت خودش را خوب جلوه دهد.
  من میدانم که شما قدرت اجرایی پلیسی ندارید ولی قدرت معنوی و نصیحت کردن را که دارید که مدارک من را ملاحظه فرموده وی را نصیحت بفرمایید که این رسم و روش انسانی نیست که انسان دوستی یا برادری را که اینقدر در موردش فداکاری کرده است اینطور لجن مال و اطرافش را سم پاشی کند که حتی فرزندان وی هم از وی دوری کنند؟
  اگر من به او اعتماد نمیکردم و اینقدر به او علاقه و اطمینان نداشتم مسلم است که اینطور او به من حمله نمیکرده و غیبت و افترا نمی زده است. آلمانها میگویند وقتی که بدوستت پول قرض میدهی هم پولت و هم دوستت را از دست میدهی و این درست در حق من شده است علاوه برغارت اموالم بجای حق شناسی اینهمه تهمت و افترا و غیبت هم در حق من روا شده است.
  همانطوریکه موسوی تیرآبادی دوستی من و وام مرا کامل که پس نداد که هیچ بلکه یک دنیا تهمت و ا فترا هم بمن زد و این نتیجه این بود که من به آموزه های انسانی عمل کرده بودم و به کمکش رفته بودم و بی تفاوت نبودم. شاید این خصیصه مردم باشد که وقتی که به آنان کمک میکنی اینکار وظیفه میشود و وقتی خودت در دام افتادی آنان کمک که نمی کنند که هیچ بلکه برایت مشگل ساز هم میشوند.
  بااحترام امیر جلال الدین تهرانی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.