آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / نروژ:کلاس های آموزشی پناهجویان برای جلوگیری از تجاوز جنسی+ویدئو
نروژ:کلاس های آموزشی پناهجویان برای جلوگیری از تجاوز جنسی+ویدئو
عکس آرشیوی

نروژ:کلاس های آموزشی پناهجویان برای جلوگیری از تجاوز جنسی+ویدئو

مسولین پذیرش پناهجویان در نروژ  برای کنترل غریزه جنسی مهاجران تازه وارد جهت جلو گیری از عمل شنیع تجاوز جنسی کلاسهای آموزشی برگزار کرده اند،یا به عبارتی دیگر در این کلاس های آموزشی طرز برخورد و رابطه مردان با زنان آموزش داده میشود.

بی بی سی در گزارشی که در یکی از کلاسهای آموزشی تهیه کرده است،گزارشگر خود را به شهر هوگسوند در غرب نروژ فرستاده ،در این گزارش آمده است نروژ برای متفاوت تر از دیگر کشورهای پناهنده پذیر اروپا این کلاس های آموزشی را دایر کرده است و نام آنرا گذاشته آموزش فرهنگ و ارتباطات گذاشته است ،کلاسی که به مردها آموزش میدهد چگونه با زنان برخورد کنند،ابتدا خبرنگار بی بی سی با یک پناهجوی عراقی با نام محمد ملاقات میکند و از اتاقی که مسولین اداره مهاجرت نروژ در اختیار وی قرار داده اند دیدن میکند ،محمد حس خوبی دارد از اینکه کسی نیست که مزاحم او شود و تهدید به قتلش کند،خبرنگار از او میپرسد،دلت باری چه کسی بیش از همه تنگ شده است و او میگوید مادرش،ولی هرروز با او صحبت میکند و مادرش خوشحال از اینکه جان پسرش در امان است.

خبرنگار به همراه محمد به بازدید از کلاس آموزش روابط با زنان به همراه بسیاری از پناهجویان سوری میرود،گزارشگر در ادامه بازدید از این کلاس میگوید این کلاس آموزشی از سال ۲۰۰۹ در نروژ برپا میباشد ،پس از آنکه آمار و ارقام تجاوزات جنسی توسط پناهجویان در نروژ به بالاترین حد خود رسید.

در کلاس تصویری از یک زن که با لباس باز و راحت نشسته است نمایش داده میشود و پرسش میشود اگر شما زنی با چنین لباسی در سوریه  ببینید چه فکری میکنید؟ پناهجویان در پاسخ میگویند بستگی به مناطق مختلف دارد در برخی مناطق تصور بر این است که آن زن تمایل به سکس دارد ولی در شهرهای بزرگ عادی و نورمال است.

محمد در رابطه با عراق نیز میگوید آنجا هم به اشکال متفاوت است گاهی اوقات زنان مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند و در بسیاری از مورد هم زن را به ازدواج اجباری با یک مرد در میاورند.

گزارشگر بی بی سی با مدیر یکی از مراکز نگهداری پناهجویان در مورد این کلاس ها پرسش میکند،این مدیر در پاسخ میگوید که این کلاس ها تنها به خاطر آموزش جلوگیری از تجاوز جنسی نیست بلکه ما به آنها فرهنگ نروژ و برقراری ارتباط را آموزش میدهیم.

گزارشگر بی بی سی با توجه به اسناد بدست آورده میگوید در سال ۲۰۱۴ میلادی ۸۷% تجاوزات جنسی بر شهروندان نروژی توسط پناهجویان انجام شده است که ۱ مورد توسط تبعه سوری،۱۲ مورد توسط اتباع عراقی و ۲۰ مورد آن توسط اتباع افغانستانی انجام شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.