آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ضرب و شتم یک آخوند در اسلامشهر!
ضرب و شتم یک آخوند در اسلامشهر!

ضرب و شتم یک آخوند در اسلامشهر!

 آخوندی که  به بهانه امر به معروف و نهی از منکر برای جوانان اسلامشهر واقع در جنوب تهران مزاحمت ایجاد میکرد به شدت کتک خورد!

امر به معروف و نهی از منکر از احکام عملی مسلمانان و به نظر شیعیان از فروع دین اسلام است. امر به معروف یعنی دستور دادن یا توصیه کردن از سوی فرد مسلمان به دیگران به انجام آنچه از نظر شرع اسلام خوب در نظر گرفته می‌شود و نهی از منکر یعنی دستور دادن یا توصیه کردن از سوی فرد مسلمان به دیگران به انجام ندادن آنچه به از نظر  شرع اسلام بد در نظر گرفته می‌شود.

محسن فراهانی آخوند ساکن اسلام شهر به بهانه “امر به معروف و نهی از منکر” در امور شخصی جوانان منطقه شهرک جانبازان قائمیه خود را وارد کرده و از آنها سوالات نامربوط پرسیده است از یک جوان بوکسور ساکن آن منطقه به شدی کتک خورده و زخمی شده است.

این آخوند در شرح ماجرا به خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه گفته است:”یک خانم به همراه سه مرد جوان در کوچه های شهرک جانبازان قائمیه در حال انجام حرکاتی زننده بودند. من به داروخانه رفتم و برای فرزندم شربت گرفتم و برگشتم، با این حال دیدم این افراد همچنان درحال تکرار کارهای خود هستند و  من سمت آنها رفتم و نسبت آنها را پرسیدم اما آنها جوابی نداشتند. در ادامه به آنها گفتم حتی اگر شما زن و شوهر هم باشید خیابان جای این کارها نیست که با گفتن این جمله آن خانم فرار کرد و یکی از آن سه نفر به یک باره با مشت به گیجگاه من زد”.

  این آخوند گفته است:پیشانی، سمت چپ و راست گردن، روی گونه ها و چشمان من در این درگیری آسیب دید و در آن میان تنها کاری که من انجام دادم بستن گاردم بود تا با چاقو به من ضربه نزند.

همچنین وی در انتها به خبرگزاری میزان گفته است:”گله من این است که حتما باید برای من هم اتفاقی مثل شهید خلیلی یا دو فقره دیگری که چشمشان تخلیه شد بیفتد تا مسئولان پیگیر چنین اموری شوند”.

در اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی در ارتباط با قانون امر به معروف و نهی از منکر  آمده است  «در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه‌ای است همگانی و متفاوت بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت، شرائط و حدود و کیفیت آن را قانون تعیین می‌کند». (والمومنون بعضهم اولیاء بعض یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر). با توجه به اصل هفتم از قانون اساسی جمهوری اسلامی ، لازم است که نظام اسلامی باید وزارتخانه، سازمان، مرکز وگروهی را با هر نام مناسب تشکیل دهد که وظیفه این گروه، همان اجرای صحیح قانون زندگی ساز امر به معروف و نهی از منکر باشد که خود پشتوانه‌ای محکم برای قدرتمندی نظام و برای حفظ مصالح آحاد مردم و جامعه انسانی اسلامی است

در ۲۵ تیر ۱۳۹۰ در منطقه تهرانپارس  در چهارراه سید الشهدا  احسان شاه‌قاسمی(ضارب) و دوستانش در خودرو شخصی‌شان در حال گوش دادن به موسیقی آنچه که «غیرمجاز» نامیده میشود با صدای بلند بودند که علی خلیلی به بهانه  امر به معروف و نهی از منکر به آن‌ها تذکر میدهد،که با بالا گرفتن مشاجرهٔ لفظیو  درگیری فیزیکی شاه‌قاسمی با وارد کردن ضربات چاقو به گردن خلیلی او را مجروح میکند خود خلیلی علت تذکر را تعرض شاه‌قاسمی و دوستانش به دو زن اعلام کرده بود که در دادگاه اثبات نشد. فردای همان روز شاه‌قاسمی دستگیر و بعداً به سه سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد، اگرچه در نهایت پس از پرداخت دیه با رضایت خلیلی و پدرش از زندان آزاد شد،در نهایت مهدی خلیلی  سه سال بعد در ۴ فرودین ۱۳۹۳ در اثر عفونت ریوی درگذشت. به گفتهٔ پزشکی قانونی مرگ او بی‌ارتباط با جراحات گذشته نبوده‌است.

در اتفاقی مشابه نیز در آبانماه ۱۳۹۳ یک آخوند دیگر نیز به بهانه امر به معروف و نهی از منکر در خرم آباد شرایط درگیری و نزاع را بوجود میاورد که منجر به از دست دادن یک چشم وی میشود.

با اینحال مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۴ در راستای حمایت از حکم اسلامی امر به معروف و نهی از منکر، قانون حمایت از افرادی که در زندگی شخصی مردم به بهانه امر به معروف و نهی از منکر دخالت میکنند  را تصویب و ابلاغ کرد. به موجب این قانون هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق ندارد جلو اجرای امر به معروف و نهی از منکر را بگیرد و در صورت بروز درگیری مجازاتی سخت در انتظار کسانی خواهد بود که جلو اجرای آن را گرفته‌اند!

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.