آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ایران:تهدید به سوزاندن دختری که یواشکی برای تماشای فوتبال به ورزشگاه رفت!
ایران:تهدید به سوزاندن دختری که یواشکی برای تماشای فوتبال به ورزشگاه رفت!

ایران:تهدید به سوزاندن دختری که یواشکی برای تماشای فوتبال به ورزشگاه رفت!

دختر  جوانی که باری تماشای مسابقه فوتبال پرسپولیس تهران و راه آهن به ورزشگاه آزادی تهران رفته بود تهدید به سوزاندن مقابل ورزشگاه شد!

حضور زنان ایرانی در ورزشگاههای ایران در سالهای بعد از سرکار آمدن  جمهوری اسلامی و در راستای سیاست‌های حکومت  مبنی بر جداسازی زن و مرد و دیدگاه های مراجع تقلید شیعه در این باره محدود شده است با اینحال روز جمعه گذشته ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ دختر جوانی به صورت غیر قانونی و با پوشش پسرانه برای تماشای این دیدار فوتبال دو تیم همشهری  پرسپولیس و راه آهن تهران  وارد ورزشگاه شده است که با تهدید یک  کاربر مجازی مواجه شده است!

به نقل از خبرگزاریهای داخلی این دختر جوان لحظاتی بعد از شروع بازی عکسی از خودش در فضای مجازی منتشرکرد و نوشت: «گفته بودم به ورزشگاه آزادی می‌روم و بالاخره آمدم»؛ دخترک ۲۱ ساله‌ای که ۵ پیراهن و ۵ شلوار را روی هم پوشیده بود تا لو نرود، حالا با مشکل بزرگی مواجه شده است؛ تهدید به بازداشت و حتی مرگ!

یک کاربر فضای مجازی در کامنتی در یک وبسایت که در مورد این دختر ۲۱ ساله مطلب گذاشته گفته است:«باید این دختر هنجارشکن بازداشت شده و در مقابل ورزشگاه آزادی در قفس آهنی سوزانده شود تا درس عبرتی برای تمامی‌ بانوان فوتبال‌دوست نه تنها در ایران بلکه در کل جهان شود»!

دختر از کامنت عکس گرفته و در اینستاگرامش منتشر کرده، کنار آن هم نوشته: «به کدامین جرم مرا می‌خواهند بسوزانند؟ به کدامین جرم می‌خواهند آتشم بزنند؟ شاید به جرم لذت تماشا و تشویق زنده تیمم! یا شاید بودن در میان مردانی که مرا ناموس می‌خوانند. همان مردانی که پایش برسد برای غیرتشان، به خاطر محافظت از جنس من خون می‌ریزند و جان می‌دهند».

این دختر ایرانی که هیچ وقت فکر نمیکرد با چنین تهدیدی مواجه شود  در اینستاگرامش نوشته نه عضو حزب و گروه خاصی است نه هدفی را دنبال می‌کرده، فقط یک عاشق فوتبال هستم در ادمه هم گفته است : «من اصلا نمی‌دانم عکس‌هایم چطور پخش شد. خواهش می‌کنم برای من حاشیه درست نکنید. من یک دختر معمولی از یک خانواده معمولی هستم». در ارتباط با رفتنش به ورزشگاه گفته است: گریمش سنگین بوده و تا ۴ ساعت بعد از بازی صورتش می‌سوخته، می‌گوید برخی متوجه شدند که او دختر است ولی مثل خانواده‌ خودشان از او مراقبت کردند.

 در سال های دهه هفتاد و هشتاد این موضوع با درخواست زنان برای دیدن بازی های ورزشی خصوصا فوتبال (که محبوبترین ورزش ایران است) جدی تر شد و فشار کنفدراسیونهای ورزشی آسیایی و جهانی برای پایان دادن به این ممنوعیت ابعاد تازه تری به این موضوع داد. هم اکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران در این زمینه اولتیماتم داده‌است. ممنوعیت تماشای بازی در ورزشگاه‌ها برای زنان تبعیض جنسی شمرده می‌شود،ا این حال تا کنون گزارش‌هایی مبنی بر حضور غیر مجاز دختران با لباس پسرانه در ورزشگاه‌ها منتشر شده‌است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.