آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت فعال مدنی بدون تفهیم اتهام!
بازداشت فعال مدنی بدون تفهیم اتهام!

بازداشت فعال مدنی بدون تفهیم اتهام!

«محمود معصومی» فعال مدنی به همراه سه فعال مدنی دیگر  از روز پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه،بدون تفهیم اتهام در بازداشت به سر میبرد!

 به دنبال فراخوان هواداران «محمد علی طاهری» زندانی عقیدتی، در روز پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، مقابل ساختمان لاستیک دنا واقع در میدان ونک،نیروهای امنیتی به آنها یورش برده و تعدادی را نیز بازداشت کرده اند!

این فراخوان به علت اعتراض به بازداشت  محمد علی طاهری بنیانگزار عرفان حلقه بوده است ،که  نیروهای امنیتی با برهم زدن این تجمع  ۱۴ نفر از معترضین (۴ زن و ۱٠ مرد) را بازداشت کردند.

 «محمود معصومی»، «الهام رسولی باغی»، «شیما بابایی» و «فریدون احمدپور»نیز در کنار هواداران محمدعلی طاهری با مطالبه آزادی این زندانی عقیدتی با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شده و در نهایت بازداشت شده‌اند.

همچنین گفته شده است: “محمود معصومی به اتهام درگیری با ماموران به زندان منتقل شد. حسینی قاضی پرونده  (شعبه ۳ بازپرسی اوین) در ابتدا وعده داده بود با قید وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه اصلی، محمود معصومی را آزاد کند اما اینگونه نشد. او هنوز بدون تفهیم اتهام در بازداشت به سر میبرد”.

محمود معصومی متولد سال ۱۳۷۴  دانشجوی رشته ی مکانیک هواپیما در تاریخ ۲۵  اردیبهشت ماه سال جاری پس از مراجعه به دادستانی اوین برای پاره یی از توضیحات به شعبه ی۳  بازپرسی به ریاست قاضی حسینی به اتهام اجتماع و تبانی بازداشت و به زندان فشافویه منتقل شد.قاضی در ابتدا قرار کفالت ۳۰ میلیونی صادر کرد ولی بعد از بردن فیش حقوقی از ازادی وی جلوگیری شد و قرار بازداشت موقت برایش صادر شد این جوان ۲۱ ساله از فعالان مدنی است که همواره در صحنه اعتراضات و مراسمات کشته شدگان ۸۸  حضور داشته است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.