آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بهاییان محکوم به نجاست هستند!
بهاییان محکوم به نجاست هستند!

بهاییان محکوم به نجاست هستند!

علی خامنه ای رهبر حکومت نامشروع حاکم بر ایران گفته است بهاییان نجس و دشمن ایمان شیعیان هستند و همچنین گفته است ،از همنشینی با پیروان این آیین اجتناب کنید!

آیین بهایی در اوائل قرن ۱۹ میلادی توسط  میرزا حسین‌علی نوری ملقب به بهاءالله در ایران بنیانگذاری شد،بنا بر اعتقاد باورمندان به آیین بهایی  بهاءالله جدیدترین فرستاده الهی در سلسله پیامبران پیشین چون ابراهیم، موسی و بودا و زردشت و مسیح و محمد است.
خبرگزاری فارس وابسته به سپاه به نقل از خامنه ای گفته است:”یکی از ترفند ها استعمار ایجاد ادیان و فرق ساختگی جهت  به انحراف کشیدن جریان صحیح دینداری است،تا بتواند چهره ادیان الهی را مشوش سازند”!
 با توجه به دیدار اخیر فائزه هاشمی با خانم فریبا کمال آبادی یکی از اعضای ارشد،جامعه بهاییان ایران که پس از ۸ سال حبس به مرخصی آمده است ،‌ در احتمالا در جهت حمله و محکوم کردن وی استفتایی از خامنه ای در زمینه ارتباط با بهاییان چنین آمده است:
۱. “معاشرت و همنشینی و دست‌دادن دانش‏‌آموزان مسلمان با دانش‌آموزان پیرو فرقه گمراه بهائیت، اعم از این که دختر باشند یا پسر، مکلف باشند یا غیر مکلف، در داخل مدرسه یا خارج از آن، در دوران ابتدایی، متوسطه و پیش دانشگاهی، چه حکمی دارد”؟
۲. “رفتار استادان و مربیان با دانش‌‏آموزانی که بهایی بودن خود را آشکار می‌‏کنند و یا یقین داریم که بهایی هستند، چگونه باید باشد”؟
۳. “استفاده از وسایلی که همه دانش‌‏آموزان از آنها استفاده می‌‏کنند مانند شیر آب آشامیدنی، شیر توالت و آفتابه آن، صابون و مانند آن، با این که علم به مرطوب بودن دست و بدن داریم، چه حکمی دارد”؟
اما خامنه ای در پاسخ به این استفتاء با گمراه و نجس خواندن باور مندان به آیین بهاییت گفته است:”همه پیروان فرقه گمراه بهائیت محکوم به نجاست هستند و در صورت تماس آنها با چیزى، مراعات مسائل طهارت در رابطه با آنها، نسبت به امورى که مشروط به طهارت است، واجب است. ولى رفتار مدیران و معلمان و مربیان با دانش‌‏آموزان بهایى باید بر اساس مقررات قانونى و اخلاق اسلامى باشد”.

همچنین در ادامه این استفتاء در ارتباط با تکلیف مومنین شیعه در برخورد با بهاییان در جامعه اسلامی پرسش شده است،که خامنه ای در پاسخ گفته است:”همه مؤمنین باید با حیله‌‏ها و مفاسد فرقه گمراه بهائیت مقابله نموده و از انحراف و پیوستن دیگران به آن جلوگیرى کنند”.

 همچنین پرسش شده است:” گاهی بعضی از پیروان فرقه گمراه بهائیت برای ما غذا یا چیز دیگری می‏‌آورند، آیا استفاده از آنها برای ما جایز است”؟  بهائیان بسیاری در اینجا کنار ما زندگی می‏‌کنند که رفت و آمد زیادی در خانه‏‌های ما دارند. عده‏‌ای می‏‌گویند که بهایی‌‏ها نجس هستند و عده‏‌ای هم آنها را پاک می‌دانند. این گروه از بهایی‏‌ها اخلاق خوبی از خود آشکار می‏‌کنند، آیا آنها نجس هستند یا پاک؟
 خامنه ای در پاسخ گفته است:”از هرگونه معاشرت با این فرقه ضاله مضله، اجتناب نمایید،آنها نجس و دشمن دین و ایمانِ شما هستند، پس فرزندان عزیزم جداً از آنها بپرهیزید”.

بهائیان به خدایی معتقدند که یگانه، جاوید و خالق همه چیز است. این خدا به طور مستقیم در دسترس نیست ولی از طریق وحی با پیامبران ارتباط برقرار می‌کند که در این دین، پیامبر تجلی خداوندی است. تجدید دین از اصول این آئین است، و یکتایی خداوند از آموزه‌های بنیادین دین بهائی است. خداوند در دین بهائی، غیرقابل ادراک، غیرقابل دسترس، منبع تمام وحی، ابدی، عالِم کل، کل، همه‌جا حاضر و قدیر توصیف شده‌است.

بهائیان معتقدند که درک مستقیم ذات خداوند غیرممکن است. اگر چه دسترسی مستقیم به خداوند امکان‌پذیر نیست، ولی بهائیان اعتقاد دارند که خداوند قصد و اراده خود را به اشکال مختلف معرفی می‌کند. او هر از گاهی چند با استفاده از فرستادگان خودش که در دین بهائی به آنها مظاهر ظهور الهی گفته می‌شود با بشر مکالمه می‌کند. این مظاهر ظهور قصد دارند ادیان را در جهان اشاعه داده و برپا کنند. در آموزه‌های بهایی گفته می‌شود که خداوند بسیار بزرگ‌تر از آن است که توسط انسان‌ها به طور کامل درک شود وحتی تصویری کامل از وی به دست آید.

با اینحال در مادهٔ ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر که حکومت ایران نیزیکی از کشورهایی هست که  متعهد به اجرای آن شده است آمده که هر انسانی محق به داشتن آزادی اندیشه، وجدان و دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب ، و آزادی علنی  کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

بهاییان در دوران  پهلوی تا سر کار آمدن حکومت  ضد بشری جمهوری اسلامی در ایران از آزادی‌های دینی کامل و حقوق مدنی در ایران برخوردار بودند،همچنین برخی پستهای حکومتی را در اختیار داشتند. اما بعد ازآن  و به قدرت‌رسیدن اسلام‌گرایان شیعه(داعش شیعی) در راس حکومت، تبعیض‌های اجتماعی و تبلیغات منفی از سوی حکومت و نهادهای وابسته به آن، علیه اصول دیانت بهائی و باورمندان به آن به شکلی «سازمان‌یافته» شکل گرفت.

پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی ، بهائیان از حق تحصیل در دانشگاه‌ها و مشاغل دولتی و خدمت در ارتش محروم شدند، مجامع مذهبی آن‌ها غیرقانونی اعلام و تعدادی از قبرستان‌های آنان در مناطق مختلف ایران مورد تخریب واقع شد.

مراجع شیعه همگی آنها را کافر و نجس میدانند تا جایی که  آیت الله نوری همدانی،آنها را از سگ هم نجس تر میداند!

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.