آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / یورش گسترده نیروهای امنیتی به اعضای کلیسای ایران در رشت در آستانه پنطیکاست
یورش گسترده نیروهای امنیتی به اعضای کلیسای ایران در رشت در آستانه پنطیکاست

یورش گسترده نیروهای امنیتی به اعضای کلیسای ایران در رشت در آستانه پنطیکاست

طبق اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل ایران به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) صبح امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵(۱۳ می ۲۰۱۶) ساعت ۱۱ صبح  نیروهای امنیتی با یورش به منزل کشیش یوسف ندرخانی در رشت وی و همسرش فاطمه(تینا) پسندیده ، یاسر مسیب زاده  و صاحب فدایی و محمد وفادار،محمدرضا امیدی فعالین  مسیحی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

jپس از ساعآتی بازجویی و سوال و جواب کشیش یوسف ندرخانی و خانم فاطمه(تینا)پسندیده آزاد شدند،اما تا کنون محمدرضا امیدی معروف به یوهان صاحب فدایی و یاسر مسیب زاده در. بازداشت بسر. می برند پرونده آنها که در بهمن ۱۳۹۳ بازداشت شده بودند  دوباره به جریان افتاده است.

تعدادی از افراد حاضر در جلسه مذکور  ۱اسکندرمهرپرور ۳- یوسف ندرخانی ۴- اصغر. وفادار ۵- محمد وفادار ۶- حسین کدیور معروف به الیشع ۷- محمدرضا امیدی معروف به یوهان ۸- صاحب فدایی که  کلیه وسایل و کتب و جزوات مذهبی آنان تلفن های همراه و کامپیوترها را از منزل مسکونی  اصغر و محمد وفادار ضبط کرده اند.

با توجه به فرارسیدن پنطیکاست از اعیاد مسیحیت ،سالروز تولد کلیسا «نزول روح‌القدس بر رسولان عیسی »  جشن گرفته می‌شود. فشار نیروهای امنیتی حکومت بر مسیحیان افزایش یافته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.