آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت مجدد کشیش یوسف ندرخانی و همسرش!
بازداشت مجدد کشیش یوسف ندرخانی و همسرش!

بازداشت مجدد کشیش یوسف ندرخانی و همسرش!

کشیش یوسف ندرخانی و همسرش با یورش نیروهای امنیتی بازداشت شدند!

طبق اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل ایران به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) صبح امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵(۱۳ می ۲۰۱۶) نیروهای امنیتی با یورش به منزل کشیش یوسف ندرخانی در رشت وی و همسرش فاطمه(تینا) پسندیده ، یاسر مسیب زاده  و صاحب فدایی و محمد وفادار فعالین  مسیحی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

طبق آخرین اخبار رسیده تا این لحظه کشیش یوسف ندرخانی و همسرش پس از چند ساعت بازداشت و بازجویی فعلا آزاد شده اند،تا کنون از وضعیت سه فعال مسیحی دیگر  ایرانی(یاسر مسیب زاده  و صاحب فدایی و محمد وفادار) خبری در دست نمیباشد.

یاسر مسیب زاده و صاحب فدایی در ۲۷ بهمن ماه  ۱۳۹۳ (۱۶ فوریه ۲۰۱۵) با یورش نیروهای امنیتی مدتی را نیز در بازداشت اطلاعات رشت بوده اند.

با توجه به فرارسیدن پنطیکاست از اعیاد مسیحیت ،سالروز تولد کلیسا «نزول روح‌القدس بر رسولان عیسی »  جشن گرفته می‌شود. فشار نیروهای امنیتی حکومت بر مسیحیان افزایش یافته است.

یوسف ندرخانی کشیش و زندانی عقیدتی ایرانی است در سن ۱۹ سالگی از اسلام به مسیحیت گروید وی از اعضای رهبری «کلیسای ایران» در شهر رشت میباشد  و به جرم تغییر مذهب در سال ۱۳۸۸ برای اولین بار بازداشت و زندانی شد،

او در سال ۱۳۸۸ به اتهام  «ارتداد» به اعدام محکوم شد،که با فشارهای نهاد های بین المللی این حکم اعدام لغو شد، پس از پیگیری‌های قضایی طولانی در آخرین جلسه شعبه ۱۱  دادگاه کیفری گیلان، دادگاه اتهام ارتداد را وارد ندانست و «یوسف ندرخانی» تنها به اتهام تبلیغ برای مسحیت به ۳  سال حبس محکوم شد و با توجه به این که وی  ۳ سال  در زندان بوده است، در ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۱ آزاد شد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.