آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / پاسخ به جوادی آملی:اگر به تاریخ ورود اسلام به ایران بنگریم شما آخوند ها ازهمه ..ثتر هستید!
پاسخ به جوادی آملی:اگر به تاریخ ورود اسلام به ایران بنگریم  شما آخوند ها ازهمه  ..ثتر هستید!

پاسخ به جوادی آملی:اگر به تاریخ ورود اسلام به ایران بنگریم شما آخوند ها ازهمه ..ثتر هستید!

دکتر زرین کوب در کتاب دوقرن سکوت  می نویسد:فاتحان، گریختکان را پی گرفتند؛ کشتار بیشمار و تاراج گیری باندازه‌ای بود که تنها سیصد هزار زن و دختر به بند کشیده شدند. شصت هزار تن از آنان به همراه نهصد بار شتری زر و سیم بابت خمس به دارالخلافه فرستاده شدند و در بازارهای برده فروشی اسلامی به فروش رسیدند ؛ با زنان در بند به نوبت همخوابه شدند و فرزندان پدر ناشناختهٔ بسیار بر جای نهادند.

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ در دیداری که  محمد رضا عارف سرلیست اصلاح‌‌طلبان تهران در انتخابات مجلس  با مرجع شیعه آیت الله  جوادی آملی داشته است این روحانی شیعه  در ارتباط با روشن کردن  معنای غیرت در فرهنگ اسلامی از لفظ بسیار زشت و زننده ای که کاربرد آن بیشتر در حوزه های علمیه و حجره ها طلاب رواج دارد گفته است:”«دیاثت یا اخلاقی است و یا سیاسی. کسی که بیگانه را راه می‌دهد (آن لفظ زشت) سیاسی است. بیگانه را در حریم خود راه دادن و وارد حریم غیر شدن با غیرت سازگار نیست.»

حال اگر به تاریخ ورود اسلام به ایران بنگریم و  حملات اعراب مسلمان به امپراتوری ساسانی در قرن هفتم میلادی انجام دادند  که از زمان خلافت ابوبکر آغاز ، در زمان عمر به اوج خود رسید و در زمان عثمان منتهی به سقوط کامل دولت ساسانی در سال ۶۵۱ میلادی (مطابق با سال ۳۰ هجری قمری) و کشته شدن یزدگرد سوم، آخرین پادشاه ساسانیان را در نظر بگیریم این حملات همچنین باعث افزودن ایران به قلمرو خلافت اسلامی شد. فتح ایران سرآغاز فرایند تدریجی گرویدن ایرانیان به اسلام بود که چندین قرن طول کشید. از میان حمله‌هایی که اقوام دور و نزدیک در طول تاریخ به خاک ایران کرده‌اند، حملهٔ اعراب بیشترین تاثیر را بر ایران گذاشت، تا جایی که دکتر زرین کوب در کتاب دوقرن سکوت  می نویسد:

فاتحان، گریختکان را پی گرفتند؛ کشتار بیشمار و تاراج گیری باندازه‌ای بود که تنها سیصد هزار زن و دختر به بند کشیده شدند. شصت هزار تن از آنان به همراه نهصد بار شتری زر و سیم بابت خمس به دارالخلافه فرستاده شدند و در بازارهای برده فروشی اسلامی به فروش رسیدند ؛ با زنان در بند به نوبت همخوابه شدند و فرزندان پدر ناشناختهٔ بسیار بر جای نهادند.

جواد آملی گفته است: (این واژه زشت) به مرد بی‌غیرتی گفته می‌شود که مردان بیگانه را بر همسرش وارد می‌کند،آیا تبعیت و تبلیغ و تقدیس آن اندیشه ای که سیصد هزار زن و دختر ایرانی را در بازارهای جنسی اعراب بیگانه مورد تجاوز قرار میدهند از ..ثی بد تر نیست؟

تقدیس اندیشه ای که به زور شمشیر وارد سرزمین ایران شد، کمتر از آن واژه زشتی که جوادی آملی  به کار برد،نمیباشد اندیشه ای که آورندگان آن دستشان به خون سرزمین ما آغشته است.

حال به جنایات علی پسر ابوطالب که رهبر فکری و امام اول شیعیان است مینگریم :علی جنایات بسیاری هم علیه ایرانیان روا داشته است،که به گوشه ای کوچک از این جنایات در کتاب فارسنامه ابن بلخی، ص ۱۳۶  اشاره  میکنیم در دوران حکومت  علی، مردم استخر چندين بار قيام کردند. علی در يکی از آن قیام ها «عبدالله بن عباس» را در راس لشکری به آنجا گسيل داشت و آنجا را به خاک و خون کشید.  در مورد ديگر که مردم استخر شوروش کردند، علی « زياد بن ابيه » که از خونخواری و آدمکشی به انوشيروان دوم لقب گرفته بود به آنجا گسيل داشت تا به سرکوبی اين قيام بپردازند. در مورد جنايات و کشتار مردم استخر توسط زياد بن ابيه کتابها و روايت زيادی نوشته و نقل شده است(این واقعه در کتاب  مروج الذهب، جلد دوم ص۲۹  اشاره شده است ).

شهر استخر یا اصطخر تا پایان پادشاهی ساسانیان از آبادترین و با شکوه‌ترین شهرهای ایران باستان بود، اما توسط اسکندر ویران گشت و بعد از آن توسط اعراب تسخیر گردید و به دلیل خیزش‌های پیاپی مردم بارها فتح شد و مردم آن قتل‌عام شدند و پس از آن تنها ویرانه‌ای از آن برجای ماند.

در دوران خلافت علی مردمان ایران علیه اشغالگران عرب قیامهای متعددی داشتند،که همواره با سرکوب های شدید مواجه میشدند،مردم فارس و کرمان،خراسان،سیستان آذربایجان و ری بهای سنگینی را در مقابل حبل الله(ریسمان الله) پرداخت کردند.

در انتها با این توضیح مختصر  فکر میکنید چه کسی …ث است؟

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.