آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / محاکمه شهروند ایرانی-آلمانی به علت همکاری با گروه های جهادی در سوریه
محاکمه شهروند ایرانی-آلمانی به علت همکاری با گروه های جهادی در سوریه

محاکمه شهروند ایرانی-آلمانی به علت همکاری با گروه های جهادی در سوریه

محاکمه آریالاجوردی شهروند  ایرانی – آلمانی به اتهام ارتکاب به جنایت جنگی و همکاری با گروه های جهادی در سوریه در دادگاهی در فرانفورت آلمان آغاز  شد. نشریه بریتانیایی تلگراف گفته است:رسیدگی به پرونده قضایی  آریا لاجوردی، شهروند آلمانی  ایرانی،تبار به اتهام عضویت در یک گروه اسلام گرای افراطی و ارتکاب جنایات جنگی در سوریه روز سه‌شنبه ۳ می ۲۰۱۶ در دادگاهی در فرانکفورت آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،گفته است :این مرد ۲۱ ساله متهم است در بهار سال ۲۰۱۴ در سوریه همراه با دو مسلمان افراطی دیگر، با دو سر بریده به نیزه کشیده شده عکس گرفته و این تصویر را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است،آریا لاجوردی در دادگاه تجدید نظر شهر فرانکفورت به تلاش برای ارتکاب جنایت جنگی متهم شده است.

دادستانی فدرال آلمان معتقد است که آریا لاجوردی با هدف تحقیر مقتولین عکس را منتشر کرده است.

با اینحال لاجوردی در دفاع از خود گفته است به دلیل کمک به جنگ زده های سوری به آن کشور سفر کرده است و برای گرفتن و منتشر کردن عکسها  تحت فشار بوده ! وی میگوید در زمانی که در در روستایی نزدیکی شهر ادلب برای کمک به جنگ زده ها حضور داشته است،عده ای از مردم با سرهای بریده مشغول به عکس گرفتن بودند و وی نیز به علت تنها فرد خارجی در آن محل مجبور به انداختن عکس شده است،همچنین وی اعتراف کرده است گذراندن به دوره  آموزش نظامی ولی هرگونه ارتباط با گروه های جهادی را تکذیب میکند،او در ادامه به دادگاه گفته است وی انسانی حساس است پس ازترک  مصرف حشیش و الکل به فردی مذهبی تبدیل شده است.

بر اساس قوانین بین المللی، محاکمه جنایات جنگی هیچ محدودیت جغرافیایی وجود ندارد و می تواند در هر نقطه از جهان تحت پیگرد قانونی قرار گیرد، صرف نظر از جایی که آنها انجام شده است،دیده‌بان حقوق بشر «هدف قراردادن عمدی شهروندان غیرنظامی» را در طی یک جنگ، جنایت جنگی میداند.

159

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.