آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / آموزش تفاوت بین عیسی مسیح و محمد برای معلم نروژی دردسر ساز شد!
آموزش تفاوت بین عیسی مسیح و محمد برای معلم نروژی دردسر ساز شد!

آموزش تفاوت بین عیسی مسیح و محمد برای معلم نروژی دردسر ساز شد!

یک معلم دینی در مدرسه ای خصوصی  در حومه شهر برگن دومین شهر بزرگ نروژ با ارایه برگه ای تفاوت اسلام با مسیحیت را برای دانش آموزان کلاس هفتم شرح میدهد،در آن برگه نوشته شده است تفاوت عیسی و محمد که این نوع آموزش مورد اعتراض والدین یکی از دانش آموزان قرار میگیرد.

در این برگه تفاوت های زیادی به شرح زیر ذکر شده بود.

تفاوت رفتار این دو شخصیت در مقابل مرد کور و زن زنا کار

عیسی مسیح مرد کور را بینا کرد و زن زناکار را بخشید،اما محمد مرد کور را نپذیرفت و دستور کشتن زن زنا کار را داد.

در هر دو باور مذهبی به گرسنگی هر دوی این افراد در بیابان اشاره شده است،اما عیسی در بیابان بوسیله معجزه غذا فراهم کرد ،اما محمد نتوانست چنین کند.

عیسی برای دشمنان خود دعا کرد. محمد آنها را محکوم کرد و پیروان خود را تشویق به  واکنش سخت در برابر آنها و کشتن آنها کرد.

یکی از دانش آموزان کلاس پس از اینکه از مدرسه به خانه رفت از شدت ترس در مورد عقاید اسلامی به مادر خود گفت چطور یک دین میتواند تا این حد خشن و شیطانی باشد؟

این تغییر روحیه دانش آموز با اعتراض خانواده اش به مدرسه ابلاغ میشود مدیر مدرسه پس از عذر خواهی تایید میکند که این برگه ارایه شده توسط  معلم خارج از درس مدرسه بوده است، وی تاکید   میکند چنین عملی دیگر تکرار نمیشود،و همچنین اظهار کرده است  اطلاعی از این  روش تدریس معلم نداشته است.

در این راستا یک مسول وزارت  آموزش و پروش نروژ در مصاحبه ای با تلوزیون نروژ Nrk تاکید کرده است که باید از آنچه که در مدارس غیر دولتی تدریس میشود اطمینان حاصل شود که بر طبق قوانین آموزشی نروژ میباشد،وی در ادامه گفته است: آموزش در مورد ادیان و عقاید مختلف جهان نباید توام با تبلیغ ایجاد ترس و عدم تحمل آن فرهنگ ها باشد.

مادر این دانش آموز میگوید که  با مدرسه تماس گرفت و به آنها یادآوری کرد  مبنای کار آموزش ما این نیست که یک باور مذهبی را به پایین بکشیم تا باور مذهبی دیگری را تبلیغ کنیم،این میتواند یک نگرش منفی در ژن جوانان و نوجوانان ما نسبت به باور دیگری ایجاد کند در صورتی آنها از کل ماجرا اطلاعی ندارند.

همچنین معلم در دفاع از خود گفت من تنها درس خود را آموزش داده ام  نه فراتر از آن ،در کتاب آموزشی چند نمونه از تفاوت های عیسی و محمد ذکر شده است  ،مثلا محمد اسلام را با جنگ گسترش داده است، در حالی که عیسی برای بخشایش  گناهان ما مرد،عیسی هرگز ازدواج نکرده، اما محمد با چند زن ازدواج کرده بود، که یکی از آنها یک کودک بوده است،محمد هیچ معجزه شفا نداشته است اما عیسی بسیاری را شفا داد.

پس از آن والدین دانش آموز به مدرسه گفته اند که این روش درست نیست. ولی ما به عنوان پدر و مادر مسئولیت راهنمایی بهترین راه را به فرزندمان داریم . ما می خواهیم بیان کنیم که همیشه روش های متعددی برای فهماندن یک موضوع وجود دارد و نمیتوان برای توضیح دادن فقط نکته های منفی آن موضوع را عنوان کنیم.

telegram

یک نظر

  1. کشتار های وسیع بومیان آمریکا و جنایات صلیبیون توسط مسیحیان را در تاریخ به یاد داریم مشکل خشونت از ادیان نیست هر گاه ایدئولوژی دینی از هر نوعی چه یهودی چه مسیحی چه اسلام چه بودایی یا هر دینی به حکومت برسد حاصل چیزی جز نفرت پراکنی و جنایت نیست مگر همینک خود شما جز نفرت پراکنی چه میکنید می پندارید اگر همینک به حکومت برسید بهتر از صلییون عمل می کنید غرب تنها وقتی رو به پیشرفت رفت که ایدئولوژی کلیسا را به کنار گذاشت مسیح بنده صالح خدا بود اما قرون وسطی را مدعیان مسیحیت ایجاد کردند نه مسلمانان بیهوده به پراکندن نفرت اقدام نکنید فرقی بین شما و داعش و جمهوری اسلامی نمی بینم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.