آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / حبس های سنگین برای ۴ روزنامه نگار ایرانی!
حبس های سنگین برای ۴ روزنامه نگار ایرانی!

حبس های سنگین برای ۴ روزنامه نگار ایرانی!

۴ روزنامه نگار ایرانی (آفرین چیت‌ساز، احسان مازندرانی، داوود اسدی و احسان صفرزایی) توسط دادگاه انقلاب ایران در مجموع  به ۲۷ سال حبس محکوم شدند!

با توجه به صدور این احکام  روزنامه‌نگاران ایرانی با برخورد بسیار تهاجمی حاکمیت  که اجازه بیان هیچ‌گونه انتقاد و یا خواست سیاسی و اجتماعی را نمی‌دهند، مواجه‌اند.

این ۴ روزنامه نگار ایرانی که از اواسط آبانماه سال گذشته در بازداشت به سر می‌برند،حکم صادره از دادگاه انقلاب توسط وکیل مدافعشان تایید شده است،خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه گفته است ،  علیزاده طباطبایی وکیل مدافع این ۴ روزنامه نگار امروز سه شنبه ۷ فروردین گفته که آفرین چیت ساز، مقاله نویس  روزنامه ایران به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و ارتباط با دولت های بیگانه” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

همچنین احسان مازندارنی، روزنامه نگار و مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت” به ۷ سال زندان محکوم شده است.

داوود اسدی و احسان صفرزایی نیز به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت” هر کدام به ۵ سال زندان محکوم شده اند.

صدور این احکام سنگین در حالی است که  سازمان گزارشگران بدون مرز (RSF) در جدید ترین رده بندی  جهانی آزادی مطبوعات گفته است  ایران در رده بندی این سازمان در میان ۱۷۹ کشور جهان، پایین‌ تر از ازبکستان، سومالی و گینه استوایی، رتبه ۱۶۹ قرار دارد ، این رتبه نسبت به رده بندی سال ۲۰۱۵ دو پله بهبود وضعیت برای ایران را نشان می‌ دهد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.