آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ایران:شکنجه زن ایرانی توسط همسرش!
ایران:شکنجه زن ایرانی توسط همسرش!

ایران:شکنجه زن ایرانی توسط همسرش!

مردی همسر و فرزندانش  را در خانه حبس و شکنجه میداده است!

صندوقی که گفته شده اعظم در آن حبس میشده

صندوقی که گفته شده اعظم در آن حبس میشده

مردی در  شهر مشهد همسر و دو دخترش را ۲۱ روز حبس و شکنج میکرده است ،گفته شده است وی به او مشکوک به ارتبت با مردی دیگر داشته است و او را به لوله گاز میبسته و مورد شکنجه قرار میداده است.
خبرگزاری ایسنا که این زن را اعظم ۳۰ ساله  معرفی کرده است  به نقل از وی گفته:شوهرش او را در صندوقی آهنی می‌انداخته و درش را قفل می‌کرده تا او خفه شود. به گفته اعظم شوهرش در مواردی زیر صندوق آتش روشن می‌کرده، یا پارچه‌‎ای را آتش می‌زده و روی بدن برهنه او می‌انداخته و گاهی اوقات او را با چاقو ضرب و شتم میکرده است!

این خبرگزاری در ادامه میافزاید این زن پیش از این اتفاق هم مورد آزار و اذیت قرار گرفته و پزشکی قانونی هم تایید کرده بوده است ولی به خاطر ترس و سرنوشت فرزندانش از ادامه شکایت منصرف شده است ،همچنین گفته شده   این مرد  به تریاک و شیشه اعتیاد داشته است.

در رابطه با این جنایت متهم مردی را که تصور میکرده با همسرش رابطه دارد به خانه میبرد که این مرد با دیدن شرایط بحرانی به پلیس خبر میدهد و مرد متهم متواری میشود،که هم اینکه در بازداشت پلیس قرار دارد.

دست زخمی اعظم

دست زخمی اعظم

هم‌اکنون سازمان بهزیستی از اعظم و دخترانش مراقبت می‌کند،هانیه دختر بزرگ‌تر اعظم تازه وارد هشت سال شده است و هدیه دختر کوچکترش پنج سال دارد، هانیه باید امسال کلاس اول خود را می‌گذراند، اما بعد از اینکه دو ماه به مدرسه رفته، پدرش دیگر به او اجازه مدرسه رفتن نداده است.

در گزارش سازمان بهداشت جهانی آمده است  جهان حد اقل از میان هر ۳  زن، یک زن مورد ضرب و شتم و  تجاوز جنسی، و یا هم مورد آذار و اذیت قرار میگیرد. این در حالیست که در اکثر موارد این خشونت ها توسط اعضای خانواده زن(پدر،برادر و یا همسر) انجام شده است.

به گفته دکتر شهلا معظمی استاد دانشگاه تهران “بر اساس تحقیق انجام شده در ۴ استان و جنوب شهر تهران و بر اساس یک تحقیق ملی، ۶۶  درصد از جامعه زنان خشونت را تجربه کرده‌اند که بیشترین آن مربوط به خشونت روانی و کلامی است. از سوی دیگر تعلقات مذهبی بیشتر و تحصیلات بالاتر ازعواملی بوده که سبب شده تا زنان در مجموع کمتر مورد خشونت قرار بگیرند”.

همچنین وی گفته است  کمتر از یک سوم زنان حاضر بودند که خشونت را گزارش یا به نظام عدالت کیفری مراجعه کنند. در سال های اخیر با شیوع مصرف مواد روانگردان شاهد اعمال خشونت بار هستیم که این وضعیت هشداری برای قانونگذاران است و باید فکر عاجلی برای آن شود تا فرزندان ما کمتر در معرض خشونت و اعتیاد به شیشه قرار بگیرند. راه حل این وضعیت نیز کمک گرفتن از مرم است.
.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.