آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / نجات مهاجران غیر قانونی ایرانی و افغان از کانتینر!
نجات مهاجران غیر قانونی ایرانی و افغان از کانتینر!

نجات مهاجران غیر قانونی ایرانی و افغان از کانتینر!

پلیس فرانسه خبر از نجات ۱۶ مهاجر غیر قانونی ایرانی و افغان در یک کانتینر داده است!

پلیس فرانسه گفته است در بندر  لوهاور شانزده مهاجر غیرقانونی که شهروندان ایران و افغانستان را تشکیل میداده اند  از کانتینر یک کشتی نجات داده است

 خبرگزاری فرانسه گفته است،این افراد در کانتینر یک کشتی مخفی شده بودند و قصد ورود غیر قانونی به خاک بریتانیا را داشته اند ،اما کشتی قصد عزیمت به فیلیپین را داشته است، یکی از این مهاجران با موسسه حمایت از پناهندگان شهر نانت تماس میگیرد  ووضعیت بحرانی خود و همراهانش را به آنها اعلام میکند

این موسسه، بلافاصله پلیس را در جریان قرار می‌دهد. ماموران ژاندارمری ساحلی فرانسه، با استفاده از ردیاب‌های ماهواره‌‌ای موفق به شناسایی مکان تماس تلفنی و نجات مهاجران از کانتیتر دربسته می‌شوند.

دو تن از مهاجران پسربچه‌های ۸ و ۱۰ ساله و دو نفر دیگر نوجوانان ۱۶ و ۱۷ ساله بودند و مسن‌ترین مسافر این کانتینر هم ۴۶ سال داشته است.

انگلستان از جمله کشورهای اروپایی است که بسیاری از مهاجرین علاقه وافری به حضور و زندگی در این کشور دارند، قوانین متعدد و بازدارنده از موانعی است که دسترسی به این کشور اروپایی را برای مهاجران غیر قانونی بسیار دشوار می کند. اما مهاجران غیر قانونی راههای دیگری برای ورود به خاک انگلیس دارند،که متاسفانه این مهاجرت هزینه های سنگین جانی را در پی دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.