آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / یک شهروند بهایی از دانشگاه کاشان اخراج شد!
یک شهروند بهایی از دانشگاه کاشان اخراج شد!

یک شهروند بهایی از دانشگاه کاشان اخراج شد!

 رئیس حراست دانشگاه آمد و مصوبه ی شورای انقلاب را گفت که بهائیان حق تحصیل ندارند من هم گفتم که  در فرم ثبت نام چیزی در این مورد مطلبی ذکر نشده است .رئیس حراست گفت به هر حال شما اخراج شدید.

بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ،بهائیان علاوه بر محرومیت از اشتغال در اماکن دولتی، از تحصیلات دانشگاهی نیز محروم می‌باشند.

کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی گفته است :سارا شکیب دانشجوی رشته آمار و کاربردها در دانشگاه سراسری کاشان پس از آنچه از سوی مقامات دانشگاه به عنوان اعتقاد به آیین بهایی عنوان شد از دانشگاه اخراج شد.

این شهروند بهایی در این رابطه به کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی می گوید:ابتدا مسئول رفاه داشجویی گفتند نهاد رهبری متوجه شده است که شما بهایی هستید و برای اینکه ریاست دانشگاه نفهمد و برای اینکه از حق تحصیلت محروم نشوید از خوابگاه بیا بیرون،و از آنجایی که ساکن اصفهان هم هستید به دانشگاه اصفهان درخواست انتقالی بدهید،این مقام مسئول در ادامه می گوید که بچه های خوابگاه رفته اند به نهاد رهبری موضوع بهایی بودن شما را گزارش داده اند.

سارا شکیب در ادامه می افزاید وقتی جریان رو به بچه های خوابگاه گفتم آنها گفتند اگه ما یک نامه بنویسیم وهمه امضا کنیم که همچین چیزی نبوده درست میشه؟من به دوستان گفتم این موضوع بهانه ای بیش نیست.

از خوابگاه بیرون آمدم و درخواست انتقالی دادم،مدیر آموزش دانشگاه که برگه انتقالیم را باید امضا می کرد از این مسئله بسیار اظهار تعجب کردند…

پس ازچند هفته حراست دانشگاه مرا خواست و به من گفت که بنویسم بهایی هستم و امضا کنم،گفتم دلیلی نداره من اینجا هستم برای تحصیلم،گفتند که اگر واقعا اعتقاد داری بنویس ،من ک مسلمان هستم مینویسم و ترسی هم ندارم حالا تو نمیخواهی اعتقادت را بنویسی و…

نوشتم،رئیس حراست دانشگاه آمد و مصوبه ی شورای انقلاب را گفت که بهائیان حق تحصیل ندارند من هم گفتم که  در فرم ثبت نام چیزی در این مورد مطلبی ذکر نشده است .رئیس حراست گفت به هر حال شما اخراج شدید.

بعد هم حراست کارتم رو گرفت و بعد از چند روز هم پرتال دانشجوییم رو بستن بعد هم حراست گفت دیگه نیام دانشگاه وگرنه ۱۱۰ خبر می کنیم.

در آخر من برای پس دادن کتاب هایم به  دانشگاه کاشان برگشتم و دانشگاه هم بهم انتقالی رو که کامل شده بود برام فرستاد و من به دانشگاه اصفهان هم رفتم و حراست دانشگاه اصفهان هم تاکید بر نداشتن حق تحصیل من به دلیل اعتقادی داشت.

بهاییان  ایران در معرض میزان زیادی محرومیت اجتماعی و اذیت و آزار هستند و گزارش دیانتی ممنوع نقش مداوم روحانیت حاکمه در اعمال این سوء رفتارها را نشان می‌دهد. رهبران بهایی به قتل رسیده‌اند و اماکن مذهبی که دارای اهمیت بسزا و غیر قابل جایگزینی برای بهاییان می‌باشند ویران شده‌اند،افزایش میزان تعقیب و آزار بهاییان  ایران در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد شدید  بوده است.

همه ساله  بسیاری از داوطلبان بهایی شرکت‌کننده در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در زمان اعلام نتایج با گزینه «نقص پرونده» مواجه میشوند  و از ادامه تحصیل بازمیمانند،همینطور دانشجویان بهایی راه‌یافته به دانشگاه‌های ایران هم همه ساله از دانشگاه اخراج میشوند،بر مثال آزیتا ممتاز، نیلیسا یحیوی، فراز روحانی، آیدا بندی، فرشاد فرزان، نوید کیهانی راد، سما هاشمی و ستایش اسدی، از جمله دانشجویان بهایی بودند که به دلیل اعتقادات مذهبی از دانشگاه اخراج شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.