آخرین خبرها
خانه / اخبار / حضور پلیس مخفی گشت ارشاد در تهران!
حضور پلیس مخفی گشت ارشاد در تهران!
عکس از آرشیو

حضور پلیس مخفی گشت ارشاد در تهران!

رئیس پلیس تهران خبر از فعالیت  بیش از هفت هزار “مأمور نامحسوس امنیت اخلاقی”  در  تهران برای گزارش آنچه که از  “ناهنجاری‌ها” نامبرده داده است.

 حسین ساجدی نیا رییس پلیس  تهران  در حاشیه مراسم آغاز به کار پلیس نامحسوس امنیت اخلاقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که امروز دغدغه مردم است بحث عفت و ناهنجاری‌های اخلاقی است که در بحث امنیت اخلاقی مردم از پلیس انتظار برخورد قانونی و جدی از مردم را دارند!

 حسین  ساجدی‌نیا، رییس پلیس تهران گفته است این مأموران مخفی متشکل از  زن و مرد هستند  در صورت مشاهده مواردی مانند “مزاحمت برای نوامیس، آلودگی صوتی، کشف حجاب در خودرو و انجام حرکات نمایشی در خیابان شماره پلاک خودرو را برداشته و از طریق سامانه پیامکی به مرکز پلیس امنیت اخلاقی اطلاع می‌دهند”،همچنین وی گفته است ،  آنها مستقیما با “متخلفین”برخورد نمی‌کنند.

همچنین وی در ادامه برای توجیه حضور ،مامورین  مخفی گفته است: ناهنجاری‌هایی که امروز به عنوان دغدغه اصلی مردم در سطح شهر مطرح است از قبیل آلودگی‌های صوتی، مزاحمت نوامیس، کشف حجاب و حرکات خطرناک در حوزه رانندگی که مردم انتظار برخورد قانونی جدی پلیس با آن را دارند.

گشت ارشاد یا طرح ارتقای امنیت اجتماعی برنامه اجرایی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است که در راستای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان «طرح جامع عفاف» اجرا شد. پس از تصویب «طرح جامع عفاف» و تایید آن توسط سید علی خامنه‌ای، محمود احمدی نژاد  «طرح جامع عفاف» را به نیروی انتظامی ابلاغ کرد. نیروی انتظامی برنامه اجرایی خود پیرامون عملی کردن «طرح جامع عفاف» را پس از چند جلسه هماهنگی با محمود احمدی نژاد با عنوان «طرح ارتقای امنیت اجتماعی» آغاز کرد با توجه به آنکه طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب گردیده بود، در کنار دولت قوه قضائیه، سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات، نیروی مقاومت بسیج و… نیز همکاری داشتند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.