آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / یک گوزن زرد ایرانی در لرستان سنگسار شد!
یک گوزن زرد ایرانی در لرستان سنگسار شد!

یک گوزن زرد ایرانی در لرستان سنگسار شد!

 عده ای از بازدیدکنندگان باغ‌وحش کاسیت در استان لرستان یک‌ گوزن باردار  زرد ایرانی که  گونه‌های با ارزش و درخطر انقراض میباشد را سنگسار کردند!این گوزن در حالی که  قصد فرار از مهلکه را داشت  با حصار اطراف محل نگهداری‌اش به‌شدت برخورد کرد و از ناحیه گردن آسیب دید.

ابراهیم توکلی مدیرکل دامپزشکی استان لرستانبه خبرگزاری فارس گفته است: “گوزن زرد ایرانی باردار باغ وحش که توسط بازدیدکنندگان مورد پرتاب سنگ قرار گرفته بود در حین فرار به شدت به فنس برخورد کرد و دچار شکستگی گردن شد که متاسفانه با تنفس مصنوعی هم نتوانستیم این گونه باارزش و در خطر انقراض و جنین نارسش را نجات دهیم”.

با اینحال مهرداد فتحی بیراوند مدیر کل حفاظت محیط‌ زیست استان لرستان با تکذیب سنگسار گوزن به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است:علت مرگ گوزن زرد باغ‌وحش خرم‌آباد،براساس بررسی دامپزشکی استان بر روی لاشه گوزن زرد باغ‌وحش خرم‌آباد، استرس ناشی از ازدحام جمعیت دلیل مرگ این گونه بوده است!

بیراوند در ادامه گفته است : طبق شواهد و گفته مسئولان باغ‌وحش و بازدید کنندگان این گوزن با مشاهده جمعیت حاضر برای نظاره کردنش، خود را  به فنس‌ها و میله‌های مکان استقرار خود کوبنده و مرگ خود را رقم زده است!
یکی از درد ناک ترین آزار و اذیت های  حیوانات در ایران میتوان  به اتفاقی که در سال ۱۳۹۰ رخ داده است اشاره کرد قتل خرس قهوه‌ای ماده به طرز  وحشیانه در مقابل دو توله کوچکش و سپس قتل توله‌ها، دریدن شکم هایشان و چرخاندن  آنها، احساسات مردم را  بر انگیخت. این رویداد موجب مطرح شدن دوباره مشکلات فرهنگی و اجتماعی در مواجه با طبیعت و همچنین نقص قوانین ایران برای برخورد با ابنگونه موارد شد. گفته شده‌است که عوامل این اقدام از شکارچیان سابقه دار و خشن منطقه هستند!
همواره تصاویر زیادی از آزار و اذیت حیوانات توسط شهروندان ایرانی در رسانه ها و  فضای مجازی منتشر میشود،برای مثال انتشار  فیلمی دلخراش از صحنه های شکنجه و ضرب و شتم یک سگ  در اواخر سال گذشته توسط فردی در شبکه های اجتماعی در رسانه ها  بازتاب وسیعی ایجاد کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.