آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / اتریش: بازداشت یک عضو گروه های تروریستی تحت عنوان پناهجو
اتریش: بازداشت یک عضو گروه های تروریستی تحت عنوان پناهجو
دود ناشی از حملات تروریستی ۲۰۰۸ در هتل تاج محل

اتریش: بازداشت یک عضو گروه های تروریستی تحت عنوان پناهجو

مسلمان افراطی پاکستانی  در اتریش به ظن برنامه ریزی برای حملات در اروپا دستگیر شد.

فرد دستگیر شده  یکی از دو مرد تحت تعقیب میباشد که در سالزبورگ دستگیر شده ،  همچنین گفته شده است این مرد ۳۴ ساله به عنوان پناهجو به اتریش وارد شده است و مظنون به  برنامه ریزی حملات تروریستی  و همکاری با گروه اسلامی/تروریستی داعش میباشد، و نام وی را محمد غنی عثمان عنوان شده است،با اینحال نفر دوم عادل حدادی، یک الجزایری ۲۸ ساله و همچنان تحت تعقیب پلیس میباشد.

نشریه تلگراف  چاپ بریتانیا گفته است فرد دستگیر شده یک طراح و سازنده بمب و عضو سابق گروه تروریستی/اسلامی لشکر طیبه پاکستان میباشد، همچنین این نشریه گفته است وی در حملات تروریستی بمبئی در سال ۲۰۰۸ که منجر به کشته شدن صدها  نفر شده است، حضور داشته است.

دادستان اتریش نیز تایید کرده است که این دو نفر در دهم دسامبر سال ۲۰۱۵ با سیل هجوم پناهجویان وارد اروپا شده اند و همچنین با پناهجوی سوری که در اکتبر سال گذشته در پاریس اقدام تروریستی انجام داده است با یک قایق به یونان وارد شده اند.

حملات تروریستی  مسلحانه در ۲۶ نوامبر ۲۰۰۸ در شهر بمبئی هندوستان موجب کشته شدن بیش از ۱۹۵ نفر شد،دستکم ۱۰ منطقه در این شهر مورد حمله واقع شدند. پایانه چاتراپاتی شیواجی، هتل‌های مجلل نظیر هتل تاریخی تاج محل و هتل پنج ستارهٔ اوبروی، یک بیمارستان، یک مرکز یهودیان متعلق به سازمان خبد، یک سینما، یک بار و اداره پلیس و چند مرکز اداری-تجاری دیگر از این جمله‌اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.