آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / مرجع تقلید شیعه:”موسیقی حرام است حتی اگر بر آن نام هنر بگذارند”!
مرجع تقلید شیعه:”موسیقی حرام است حتی اگر بر آن نام هنر بگذارند”!

مرجع تقلید شیعه:”موسیقی حرام است حتی اگر بر آن نام هنر بگذارند”!

یکی از مراجع تقلید شیعیان موسیقی را حرام مطلق خوانده است و با استناد از نامه ای که امام هشتم شیعیان  توسط فضل بن شاذان برای مأمون فرستاده ‎است آن را در زمره  گناهان کبیره دانسته است!

در پایگاه اطلاع رسانی سید محمد صادق روحانی یکی از مراجع تقلید شیعه اشاره شده است به صفحه یکصد و پنجاه و ششم از کتاب منهاج الفقاهه از آلات موسیقی به عنوان لهویات نام برده شده است در کنار دیگر گناهان و  قتل نفس و از گناهان کبیره میباشد!

همچنین در این کتاب گفته شده است “که منظور ما از آلات لهو نیز وسایلی است که برای لهو و لعب مهیّا شده است، مانند تنبور، تار و دیگر آلات موسیقی که این مطلب را نیز به طور مفصل در جلد اول منهاج الفقاهه، صفحه ۱۸۰  بیان کرده ایم”.

وی در ادامه گفته است که در روایات اسلامی تاکید فراوانی مبنی بر نهی استفاده از آلات موسیقی آمده و گفته شده است اولین کسی که از آلات موسیقی استفاده کرده ابلیس(شیطان) است!

این روحانی شیعه در کتاب خود اشاره کرده است به روایتی از ابو امامه یکی از اصحاب از پیامبر مسلمانان که  نقل می کند محمد گفته است: الله به من امر فرمود تا انواع نی، تنبور و تار را از میان ببرم!

وی در انتها نیز خطاب به جوانان گفته است:در برابر سخنانی که این آلات شیطانی را نزد آنان زیبا جلوه می دهد، بسیار هوشیار باشند. چرا که حرام، حرام است، حتی اگر بر آن نام هنر بگذارند”.

سید محمدصادق حسینی روحانی ۹۰ ساله یکی از مراجع تقلید شیعیان میباشد،وی یکی از روحانیونی میباشد که در خصوص لطمه زدن به صورت، خود را مجروح كردن و قمه زدن در عزاداری محرم، وی آن را جائز میداند و توصیه کرده است!

یک نظر

  1. امام هشتم!! را به ایران به عنوان میهمان ایرانیان میهماندوست راه دادند بعد شروع کرد به تخریب فرهنگ ایرانیان.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.