آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / اغتشاش اسلامگرایان پاکستانی خواستار اعدام یک زن مسیحی
اغتشاش اسلامگرایان پاکستانی خواستار اعدام  یک زن مسیحی

اغتشاش اسلامگرایان پاکستانی خواستار اعدام یک زن مسیحی

نیروهای امنیتی در شهرهای بزرگ پاکستان به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) هزاران نفر از  اسلامگرایان پاکستانی در اسلام‌آباد، پایتخت این کشور در مقابل پارلمان پاکستان تجمع کرده و با پلیس و نیروهای امنیتی در گیر شده اند و خواهان اعدام آسیه بی بی زن مسیحی که به اتهام توهین به مقدسات به اعدام محکوم شده بود میباشند.

ایندی پندنت چاپ بریتانیا گفته است در جریان این درگیری حدود ۲۵ هزار نفر از اسلامگرایان در مقابل پارلمان پاکستان از روز یکشنبه خواهان اجرای قانون شریعت اسلام در ارتباط با جرایم کفرگویی میباشند،بنظر میرسد این اعتراضات بیشتر مربوط به اعدام ممتاز قادری، محافظ سلمان تأثیر، فرماندار سابق ایالت پنجاب بود که او را ترور کرد،همچنین گفته میشود سلمان تأثیر مخالف قانون اعدام در کفرگویی بوده است.

همچنین گزارش شده است نیروهای امنیتی در شهرهای بزرگ پاکستان به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.

آسیه بی بی زن روستایی  مسیحی پاکستانی است مشکل وی از آنجا آغاز شد که در سال ۲۰۰۹ با دعوائی بر سر یک لیوان آب در یکی از روستاهای آغاز شد.

گروهی از زنان در مزرعه ای زیر خورشید سوزان مشغول به کار بودند که یکی ازآنها ، آسیه بی بی، لیوانش را در ظرف آب همگانی فرو برد تا مقداری آب برداشته تا  بنوشد و بلافاصله سایرین او را عقب کشیدند. زیرا آنها مدعی بودند که حال دیگر ظرف آب نجسّ شده است، چونکه یک غیر مسلمان به آن دست زده است.

به گفته شهود، آسیه به جای اینکه  به آرامی سرش را پائین انداخته و این توهین را تحمل نماید، به سختی از ایمانش دفاع کرده و بر درستی نظر خویش مبتنی بر این که به هیچ مرتکب کار ناحقی نگشته است، پافشاری نمود.

بنا بر اظهارات سازمان دیده بان حقوق بشر که مورد فوق را دنبال می کند گفته است در پاکستان برای تصویه حساب های شخصی و تحت فشار قرار دادن اقلیت های مذهبی به فراوانی قوانین ارتداد به کار گرفته می شوند.

این خبر به سرعت در روستای آسیه، واقع در ایالت پنجاب منتشر گشت که زنی به پیامبر توهین نموده است. ملّای روستا از بلندگوی مسجد از طریق مردم می خواهد که علیه آسیه بی بی دست به کار شوند. به گفته خانواده او و کسانی که از ماجرا واقف اند بر اساس روند غم انگیز معمول دفاع وی از ایمانش تبدیل به اتهام ارتداد گشت. به محض این که مردم جلوی خانه او گرد هم می آیند تا او را به مجازات برسانند، پلیس دست به کار می شود و او را دستگیر می نماید. اما به جای محافظت او، وی را با استفاده از قوانین ارتداد متهم به توهین پیامبر اسلام می نمایند.

و سپس در هشتم نوامیر، پس از این که او ۱۸  ماه در زندان به سر برده بود، آسیه بی بی از جانب دادگاه بخش به اعدام محکوم شد. در طول سال های گذشته بسیاری را پیش از او متهم کرده بودند. اما غالبا مجازات آنها پرداخت جریمه ای ناچیز محدود می شد و به اعدام نمی رسید. علیه آسیه هیچ دلیل مشخصی ارائه نشده است. بلکه دادگاه بخش به اظهارات سه زن شاهد اتکاء نموده است که هر سه نیز دشمن او بودند. و این در حالی هست که آسیه همواره اتهام توهین به محمد پیامبر مسلمانان را رد میکرده است.
با اینحال  در تاریخ  ۲۲ جولای ۲۰۱۵ دیوان‌ عالی پاکستان حکم اعدام  وی  را که در دادگاه به خاطر کفرگویی و توهین به مقدسات اسلام مجرم شناخته بود، به حالت تعلیق در آورده است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.