آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / در سال گذشته یکصد معلم و دانشجوی کُرد بازداشت و یا اخراج شدند!
در سال گذشته یکصد معلم و دانشجوی کُرد بازداشت و یا اخراج  شدند!

در سال گذشته یکصد معلم و دانشجوی کُرد بازداشت و یا اخراج شدند!

در سال گذشته  ۱۰۰  معلم و دانشجوی کُرد در کُردستان ایران توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی دستگیر شده اند.

 سال ۱۳۹۴  مجموعا ۶۸ معلم مدارس مناطق کُردنشین  ایران به دلیل شرکت در اعتصابات و اعتراضات مسالمت آمیز و اعتراض به وضعیت معیشتی و شغلی، از سوی اداره اطلاعات دستگیر شده اند.

طی  دو سال گذشته اعتراضات وسیعی از سوی معلمان ایران   ایران نسبت به وضعیت معیشتیشان برگزار شد که این اعتراضات دسته جمعی و کشوری برگزار شده بودند.

بر این اساس آژانس خبری کوردپا، گفته است ۱۷  دانشجوی کُرد دانشگاههای ایران بنا به دستور حراست دانشگاهها و مراکز امنیتی جمهوری اسلامی از ادامه تحصیل محروم شده اند.

حسن روحانی اعلام نموده بود که تنها پس از سپری شدن ۱۰۰  روز از ریاست جمهوریش، گزارشی را در رابطه با بهبود وضعیت اقتصادی و نیز وعده های  دیگرش منتشر خواهد نمود، اما حتی بر اساس آمارهای مراکز جمهوری اسلامی نیز، تفاوت طبقاتی روز به روز بیشتر و بیشتر شده است و مردمان طبقات متوسط و روستائیان، فقیرتر می شوند.

همچنین بر اساس آمار گزارشگر ویژه سازمان ملل برای ایران، وضعیت حقوق بشر در ایران بدتر شده است و آزادیهای فرهنگی و اجتماعی محدودتر شده و آمار دستگیرشدن روزنامه نویسان و اعدامها فزونی یافته است.

علی یونسی مشاور ویژه حسن روحانی در  امور اقوام و اقلیت‌ها  نیز در مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا گفته بود خیلی چیز‌ها در دست آقای روحانی نیست. بالاخره قوه قضائیه تشکیلاتی است که کار خودش را انجام می‌‪‌دهد. یعنی بخش زیادی از این مسائل در اختیار دولت نیست. بنابراین حل این مسائل زمان می‌‪‌برد. اقدام دولت تنها می‌‪‌تواند بخشی از مسائل را حل کند. خیلی از مسائل به دولت مربوط نیست!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.