آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / هفت هکر ایرانی متهم به هک موسسات مالی آمریکا
هفت هکر ایرانی متهم به هک موسسات مالی آمریکا

هفت هکر ایرانی متهم به هک موسسات مالی آمریکا

پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)، اسامی و تصویر هفت هکر ایرانی متهم به حمله به زیرساخت‌های مالی و انرژی آمریکا را منتشر کرده است.
اف بی آی می‌گوید که این هکرها از طریق حمله‌های ‌سایبری به زیرساخت‌های انرژی و مالی آمریکا حمله کردند و تلاش داشتند تا کنترل حساب‌های بانکی مشتریان را در برخی از بانک‌های ایالات متحده دردست بگیرند.

وزارت دادگستری ایالات متحده می‌گوید این هکرها در استخدام دو شرکت کامپیوتری به نام‌های ITSecTeam و مرصاد بودند که هر دو شرکت وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

10399458_1054922921226791_5015550352672252482_nبه چهره‌های این هکرها دقت کنید؛ هیچ نسبت ظاهری میان آنها با چهره تیپیکال یک سپاهی یا بسیجی برقرار نیست! رشد قارچ‌گونه شرکت‌های واسطه به ظاهر وابسته به بخش خصوصی اما در واقع تحت کنترل نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی، یکی از بهترین و موثرترین ابزار برای نفوذ به طبقه متوسط و قشر جوان ایران و ایجاد وابستگی ایدئولوژیک و مالی آنها به حکومت در سال‌های اخیر بوده است. این وابستگی بعضا به علت واسطه بودن شرکت‌ها و نامشخص بودن ارتباط مدیران و مالکان آنها با نهادهای امنیتی، نادانسته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.