آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / شستن پای پناهجویان توسط پاپ فرانسیس
شستن پای پناهجویان توسط پاپ فرانسیس

شستن پای پناهجویان توسط پاپ فرانسیس

پناهجویانی از  مالی، اریتره، سوریه و پاکستان در میان  آنها مسلمان، هندو، کاتولیک و مسیحیان قبطی بودند،روز پنجشنبه ۲۴ مارس ۲۰۱۶ پاپ فرانسیس مقابل یک به یک آنان زانو زد و پاهایشان  را شست.

  این مراسم، در یک مرکز برای نگهداری  پناهجویان در میان احساسات ضد مهاجر در اروپا  در پی حوادث تروریستی که گروه داعش مسولیت آنها را بر عهده گرفته است در خارج از رم انجام  شد.

فرانسیس در طول موعظه خود به این نکته اشاره کرد “همه ما با هم، خواهر و برادریم  مسلمانان، هندوها، کاتولیک ها، قبطی، مسیحیان انجیلی [پروتستان]  همه ما فرزندان یک خدا هستیم  ما می خواهیم در صلح و امنیت  یکپارچه زندگی کنیم”.

شستن پای یکدیگر مراسمی روحانیست که درس فروتنی را به ما میآموزد به این صورت که غرور ما را برداشته و محبت به اعضای بدن مسیح را در قلب ما افزایش میدهد.

عیسی مسیح در شام آخر، در نقش خادم پای شاگردان را شست. او این کار را به عنوان نمونه و الگویی برای شاگردان خود انجام داد.
شاگردان بر سر تصمیم گیری بر اینکه چه کسی برترین است جدل میکردند تا مقام رهبری را در ملکوت خدا صاحب شوند. تمرکز آنان بر خود بود، نه بر مسیح و یکدیگر، ده شاگرد از کار یوحنا و یعقوب در مورد دستیابی به مکانی بالا در ملکوت خدا دل آزرده شدند.
مسیح با شستن پای شاگردان به آنان آموخت که رهبر حقیقی یک خادم حقیقیست. برای نمایش این امر نقش کوچکترین خادم را به خود گرفت. او این درس را به آنان آموخت که ملکوت خدا با سلطنت زمینی شباهتی ندارد. در حکومت زمینی یک رهبر بالاترین است و همه به او خدمت میکنند. ولی در ملکوت آسمانی مسیح، رهبران باید خادم باشند. او به ایشان آموخت که محبت به یکدیگر مهم تر از دستیابی به مقام است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.