آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / خود سوزی یک روحانی شیعه!
خود سوزی یک روحانی شیعه!

خود سوزی یک روحانی شیعه!

وی که وکیل‌بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین، بوده است ، پس از آنکه به دلیل آتش زدن خود در بیمارستان طالقانی بستری شده بود، با مصرف سه عدد قرص دست به خودکشی مجدد زد که پس از آن  بیمارستان لقمان منتقل گردید.

  سحام نیوز گفته است ، حجت‌الاسلام «حسین غلامی آذر» وکیل بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین، در اعتراض به «بی‌عدالتی» قوه قضائیه خود را در محل دادگاه ویژه روحانیت به آتش کشید و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. وی در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ مجددا به دلیل مصرف سه عدد قرص (برای خودکشی) به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

همچنین گفته شده است وی با استفاده از فرصتی کوتاه، خود را در اتاقی در دادسرای ویژه روحانیت به آتش کشیده است.

وی اعلام کرده که تا «سر حد مرگ» بر مظالم رفته بر خود و خانواده‌اش توسط دادگاه ویژه روحانیت اعتراض خواهد کرد،این سومین باری است که وی دست به خود کشی میزند اولین بار در شهریور سال ۱۳۹۴ با قطع رگ دست در زندان قصد پایان دادن به زندگی خود را داشته است،او  تا کنون چندین بار دست به اعتصاب غذا زده است.

بند ویژه روحانیت زندان اوین، بندی امنیتی در زندان اوین است که تنها روحانیون در آن محبوس هستند. به دلیل فشارهای امنیتی زیاد، اطلاع‌رسانی از زندانیان محبوس در این بند با سختی صورت می‌پذیرد.

اتهامات وی که  اتهاماتی مالی عنوان شده است،با اینحال بسیاری از حقوق‌دانان خبر از غیر قانونی بودن دادگاه ویژه روحانیت میدهند که با سوء استفاده از  قدرت برای روحانیونی با حاکمیت مطابق نیستند محکوم کند، مهم‌ترین آنان آیت الله سید حسین کاظمینی بروجردی،آیت‌الله سید محمّدکاظم شریعتمداری، آیت‌الله حسین‌علی منتظری، عبدالحمید معصومی تهرانی، عبدالله نوری، محسن کدیور و حسن یوسفی اشکوری، مهدی هاشمی(برادر داماد آیت الله منتظری)، هادی قابل و هادی خامنه‌ای و مجید جعفری تبار و محمدرضا نکونام هستند. این دادگاه همچنین مهدی خزعلی، فرزند آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی که پزشکی غیر روحانی است، را احضار و زندانی نمود.

همچنین این نهاد مستقل از قوه قضائیه و دیوان عالی کشور و مستقیماً زیر نظر رهبر ایران فعالیت کرده و روند دادرسی در آن نیز با قوه قضائیه و سایر دادگاه‌های ایران متفاوت است. دادگاه ویژه روحانیت ، در عمر سی ساله خود بسیاری از روحانیون منتقد جمهوری اسلامی را محاکمه کرده که از جمله

دادگاه ویژه روحانیت یکی از ارکان دستگاه قضایی ایران است که درخرداد ۱۳۵۸ پیش از آنکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تدوین شده باشد، بدستور  خمینی تاسیس شد. این دادگاه نه تنها در قانون اساسی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد بلکه ، مغایر با بسیاری از اصول آن نیز هست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.