آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / لغو یک رویداد جهانی در سوئد به خاطر جلوگیری از تجاوز جنسی منسوب به پناهجویان
لغو یک رویداد جهانی در سوئد به خاطر جلوگیری از تجاوز جنسی منسوب به پناهجویان

لغو یک رویداد جهانی در سوئد به خاطر جلوگیری از تجاوز جنسی منسوب به پناهجویان

 رویداد  ساعت زمین  در یکی از شهرهای سوئد به علت جلوگیری از حملات جنسی پناهجویان به زنان لغو شد!

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) لغو این رویداد  پس از آن اعمال شد که یک دختر حدودا ۱۰ ساله سوئدی ،مورد تجاوز قرار گرفت او همچنان در حالت ترس پس از تجاوز قرار دارد،همچنین پلیس هشدار داده است که زنان به هیچ عنوان در ساعات شب به تنهایی از خانه خارج نشوند.

نشریه بریتانیایی اکسپرس گفته است  تا کنون حدود ۱۴ مورد جداگانه از تجاوزن جنسی در این شهر که ۴۴هزار و سیصد نفر جمعیت دارد شده است،با اینحال پلیس از انتشار جزییات این تجاوزات زنجیره ای خودداری کرده است ولی قربانیان عاملین تجاوز را مردانی خارجی تبار معرفی کرده اند.

در این راستا شورای شهر  اوسترشوند طی مذاکراتی که با مقامات پلیس این شهر داشته است اعلام کرده اند  با توجه به اینکه ساعت زمین یک رویداد جهانی است ما به علت ایجاد امنیت زنان مجبور هستیم که این یک ساعت خاموشی را در شهر خود لغو کنیم،و رییس پلیس سهر ضمن استقبال از لغو این رویداد گفته است این یک تصمیم بسیار مفید و عاقلانه است که شهرداری شهر جهت حفظ امنیت زنان گرفته است،به دلیل اینکه روشن نگه داشتن چراغ های شهر در شرایط فعلی بسیار مهم میباشد.

همچنین رییس پلیس شهر  اوسترشوند گفته است که تجاوز به یک دختر ۱۰ ساله و همینطور در حمله ای  به قصد تجاوز به یک زن ۲۰ ساله و تعدادی دیگر از این قبیل حملات باعث چنین تصمیمی شده است با اینحال رییس پلیس گفته است یکی از مظنونین در یک اردوگاه پناهندگی در این شهر ساکن بوده است ولی تاکنون پلیس موفق به یافتن عاملین این جنایات نشده است.

همینطور سخنگوی حزب سوسیال دموکرات شورای این شهر گفته است : “ساعت زمین یک رویداد خوب و مهم است،. اما  ما می خواهیم همه احساس امنیت کنیم.

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است. که  با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.