آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / دختر نوجوان تازه مسلمان شده دانمارکی با مقادیری مواد منفره بازداشت شد!
دختر نوجوان تازه مسلمان شده دانمارکی  با مقادیری مواد منفره بازداشت شد!

دختر نوجوان تازه مسلمان شده دانمارکی با مقادیری مواد منفره بازداشت شد!

این دختر نوجوان که به تازگی به اسلام گروییده است که توسط پلیس دانمارک با مقادیر مواد منفجره و کتابچه آموزش ساخت بمب بازداشت شده است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) پلیس دانمارک گفته است امروز  سه شنبه ۸ مارس ۲۰۱۶  یک  دختر ۱۶ ساله دانمارکی ،پس از تهیه مواد اولیه ساخت بمب بازدشت شده است،در گزارش پلیس آمده است تهیه این بمب ها  برنامه ریزی یک حمله تروریستی در دو مدرسه بوده است  که یکی از آن مدارس ،مدرسه یهودیان بوده است.

ایندی پندنت ایرلند به نقل از منابع پلیس گفت است:در همین راستان  همدست این دختر ۱۶ ساله که دختری ۲۴  ساله میباشد هم به اتهام همدستی در آماده سازی بمب بازداشت شده است،همچنین رسانه های محلی گفته اند که این دختر۲۴ ساله در سوریه تحت آموزش اعمال تروریستی بوده است .

شبکه تلوزیون ملی دانمارک TV2 نیز در گزارش گفته است،این دختر نوجوان که به تازگی به اسلام گروییده است در تاریخ ۱۳ ژانویه سالجاری به همراه مقادیری مواد آماده سازی بمب و یک کتابچه راهنمای ساخت بمب بازداشت شده است.

ایندی پندنت ایرلند در ادامه گفته است  رسانه های  دانمارک در گزارشی گفته اند  که این ۲ دختر مدعی بیگناهی شده اند و تاکنون به دلیل مسائل امنیتی نام این دو نفر فاش نشده است!

همچنین سازمان امنیت دانمارک گفته است که با توجه به این بازداشت سطح هشدار امنیتی دانمارک از فوریه سال گذشته پس از اقدام تروریستی در کنیسه یهودیان تغییری نکرده است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.