آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ویدئو:ضرب و شتم دو زن عربستانی توسط پلیس شریعت عربستان
ویدئو:ضرب و شتم دو زن عربستانی توسط پلیس شریعت عربستان

ویدئو:ضرب و شتم دو زن عربستانی توسط پلیس شریعت عربستان

عربستان و جمهوری اسلامی ایران  در نقض حقوق بشر به خصوص حقوق  زنان در جهان همواره مورد انتقاد جامعه جهانی هستند.

هفته گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که برخورد خشونت آمیز پلیس شریعت عربستان سعودی با دو زن را در خیابان به نمایش گذاشته است.

شبکه تلوزیونی i24news اسراییل به نقل از  وزارت کشور عربستان اعلام کرده :متخلفین  بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفته اند.

یکی از زنان مورد آزار واقع شده در مصاحبه با گلف نیوز گفته است: ” تعدادی از افراد کمیته امر به معروف جلوی ما را گرفتند و پرسیدند دانشجو یا کارمند هستیم، سپس خواستند که سوار ون شویم. در حالیکه دیدیم تعداد زیادی از نیروهای کمیته در وسیله نقلیه هستند ما از این کار اجتناب کردیم و خواستیم با خانواده هایمان تماس بگیرند. اما اعضای کمیته به حرف ما گوش نکردند و به زور ما را به سمت ون هل داداند. ”

در حالیکه این دو زن قصد دور شدن از معرکه را داشتند توسط یکی از نیروهای پلیس مذهبی مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و بر روی زمین می افتد.

عربستان و جمهوری اسلامی ایران  در نقض حقوق بشر به خصوص حقوق  زنان در جهان همواره مورد انتقاد جامعه جهانی هستند و زنان در این دو کشور اسلامی همواره  مورد آزار و اذیت افراطی نیروهای پلیس مذهبی قرار می گیرند.

با این وجود حکومت عربستان سعودی با دادن حق رای در سال۲۰۱۵ به زنان و حضور آنها درانتخابات شهرداری سعی کرد وجهه خود را بهبود ببخشد اما ادامه سیاست های افراط گرایانه این پادشاهی در برخورد با حقوق شهروندان خود، انتقادات بسیاری را به دنبال داشته است.

حکومت ایران نیز با برخورد خشن  با زنان ایرانی  تحت عنوان گشت ارشاد آنان  را همواره مورد آزار و اذیت و جریمه های سنگین قرار میدهد.در اینجا هم نمونه ای از خشونت پلیس گشت ارشاد ایران با زنان در یکی از خیابانهای تهران را مشاهده میکنید.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.