آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / انتشار نامه های خصوصی و احساسی پاپ ژان پل دوم به یک زن متاهل!
انتشار نامه های خصوصی و  احساسی  پاپ ژان پل دوم به یک زن متاهل!

انتشار نامه های خصوصی و احساسی پاپ ژان پل دوم به یک زن متاهل!

انتشار نامه های  شگفت آور خصوصی میان پاپ ژان پل دوم با یک زن متاهل!

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) نامه هایی منتشر شده است   پاپ ژان پل دوم حدود ۳۰ سال با یک زن متاهل در رابطه ای شگفت آور بوده است.

ایندی پندنت گفته است ،مخاطب نامه های ژان پل دوم  ،آنا ترزا تی‌مینیتسکا  یک فیلسوف آمریکایی لهستانی تبار بوده است و این نامه ها در کتابخانه ملی لهستان بصورت مخفیانه نگهداری میشده است،این نامه ها در حالی منتشر شده است که ژان پل دوم در ۲۷ آوریل ۲۰۱۴ توسط کلیسای واتیکان تقدیس شده است!

 آنا ترزا و همسرش عکس از BBC

آنا ترزا و همسرش عکس از BBC

این نامه ها که در کتابخانه ملی لهستانی از دید عموم مخفی مانده بود در برنامه پانوراما بی بی سی نشان داده شده است، که یک دوستی پیچیده و شدید بین آنها وجود داشته است  که خانم ،آنا ترزا تی‌مینیتسکا گفته بود عاشق پاپ است!

همچنین در مکاتبات پاپ از خانم انا ترزا به عنوان “هدیه ای از سمت خداوند” یاد شده است،که نشان دهنده ماهیت ارتباط عمیق آنها بوده است،در مکاتبات  همچنین نشان می دهد که ژان پل یک گردنبند کوچک مذهبی که پدرش او را در اولین  عشای ربانی داده بود به خانم آنا ترزا پیشکش کرده است!

آنا ترزا و کاردینال کارل جوزف وتیولا ۱۹۷۷ عکس از BBC

آنا ترزا و کاردینال کارل جوزف وتیولا ۱۹۷۷ عکس از BBC

گفته شده است آشنایی بین این دو در سال ۱۹۷۳ میلادی آغاز شد. در آن سال خانم تی‌مینیتسکا با کاردینال کارل وُیتیوا که بعدا به نام ژان پل دوم پاپ شد درباره کتابی که او با موضوع فلسفه نوشته بود، تماس گرفت.

ایمون دافی، استاد تاریخ مسیحیت در دانشگاه کمبریج در این رابطه گفته است “این یکی  از تعداد انگشت شمار چهره های  بزرگ مذهبی و رییس کلیسای کاتولیک در این ۲۰ قرن میباشد که  در یک رابطه شدید با یک زن جذاب بوده است”!

ایندی پندنت در ادامه میگوید:”محققان پس از تجزیه و تحلیل نامه های  بر این باورند که در مراحل اولیه رابطه حدود سال ۱۹۷۵  آنا ترزا عاشق ژان پل  شده بوده است”.

همچنین در نامه ای دیگر مربوط به سپتامبر ۱۹۷۶ ، ژان پل در ارتباط با گردنبندی که به خانم آنا ترزا هدیه داده بود،توضیح میدهد و میگوید “من سال گذشته دنبال پسخ برای این جملات بوده ام ،من به تو تعلق دارم و در نهایت پیش از ترک لهستان من یک راه پیدا کردم  و آن هدیه(گردنبند) اهمیت آن این است که من تو را در همه جا و هر شرایطی احساس میکنم ،تو نزدیک من هستی با اینکه از هم دور هستیم”!

حتی گفته شده است که پس از آنکه او به مقام  پاپ رسید ،مکاتبات آن دو ادامه داشته  و خانم آنا ترزا برای مناسبت  های مختلف به واتیکان سفر میکرده است.

968974_510379879010776_407852898_nژان پل دوم در تاریخ  وی در ۱۶ اکتبر ۱۹۷۸رهبری کلیسای کاتولیک را بر عهده میگیرد  کاردینال  کارل جوزف وتیولا لهستانی که به پاپ ژان پل دوم مشهور است   تا آخر عمر خود یعنی  تا ۲ آوریل سال ۲۰۰۵ در این سمت فعالیت  میکرد، همچنین عکسی از وی منتشر شده است که در ۱۴ می ۱۹۹۹ هییت عراقی متشکل از امام شیعه مسجد کاظم و رئيس  اهل سنت شورای مدیریت بانک اسلامی عراق  برای دیدار وی به واتیکان رفته بودند کتاب قرآن را بوسید،که  موجب اعتراضات شدیدی قرار گفت بعد ها گفته شد این عمل به رسم احترام انجام شده است،همچنین وی اولین پاپ کاتولیک بود که حدود دوسال پس از بوسیدن قرآن  در ۶ مه ۲۰۰۱ وارد مسجدی در دمشق شد و در آن به نیایش پرداخت.

 

 

 

یک نظر

  1. شرم آور نیست اگر پاپ هم عاشق کسی باشد اما شرم آور است که یک انسان چه مذهبی و چه غیر مذهبی با یک زن شوهردار وارد رابطه عشقی شود .
    متاسفم برای کاتولیک ها با این قدیسین شان و همینطور کلیساهایی که صدها سال از خداوند عیسی و کلام او دورند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.