آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / طراحی عروسک های با حجاب باربی
طراحی عروسک های با حجاب باربی

طراحی عروسک های با حجاب باربی

پوشاندن پوشش اسلامی برای عروسک های باربی توسط یک طراح مسلمان 

عروسک های باربی به طور معمول به شکل یک زن سیفد پوست لاغر،که بعضا شلوار جین به تن دارند شناخته میشوند،اینبار یک طراح مسلمان با طرح پوشش اسلامی و حجاب عروسک های باربی تحت عنوان حجاربی(آمیخته کردن حجاب و باربی) تولید کرده است.

123نشریه بریتانیایی ایندی پندنت گفته است :حنیفه آدم، پزشک ۲۴ ساله نیجریه ای ، یک باربی جدید طراحی کرده که روسری و پیراهن بلند به تن دارد و پوشش اسلامی بر تن دارد و نام این باربی محجبه “حجاربی” گذاشته است،حنیفه  مدرک پزشکی خود را از انگلستان گرفته است.

وی در ارتباط با  این طراحی جدید به سی ان ان گفته است :  من دوست داشتم عروسکی را ببینم که مانند من لباس می پوشد،حجاب من هویت و فرهنگ من است و من می خواهم به دختران مسلمان این فرصت را بدهم که عروسک هایی شبیه خود داشته باشند،سپس تصمیم به راه اندازی یک حساب کاربری در اینستاگرام گرفتم و از طرح های خودم که باربی با پوشش اسلامی بود در آن قرار دادم،همچنین وی گفته است: من از استقبال  مردم از حجاربی بسیار شگفت زده شدم و تاکنون درخواست های خرید زیادی از کشورهای مختلف جهان دریافت کرده‌ام همچنین وی اضافه کرد  هم اکنون ۱۹۴۰۰ دنبال کننده در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد.

Barbie-curvy-fourباربی عروسکی است که در مارس سال ۱۹۵۹ توسط شرکت متل تولید و روانه بازار شد. خانم روث هندلر (۱۹۱۶-۲۰۰۲) این عروسک را با الهام از عروسکی آلمانی به نام بیلد لیلی بوجود آورد.

عروسک های باربی در بسیاری از کشورهای اسلامی مانند عربستان به دلیل عدم تطابق با فرهنگ و اندیشه‌های اسلام غیر قانونی میباشد،همچنین در سال ۲۰۰۳ هیئت امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرده است  که عروسک‌های یهودی باربی با پوشش آشکار و وضعیت ننگین و متعلقات و ابزارشان نمادی از فساد و انحراف غرب هستند.

همچنین چندی اوائل سالجاری میلادی هم در یکی از مدارس دخترانه در تهران مراسمی جهت سوزاندن عروسک های باربی در مدرسه برگزار شده بود.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.