آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / عربستان :بازداشت یک تن پوش عروسکی به خاطر بد حجابی!
عربستان :بازداشت یک تن پوش عروسکی به خاطر بد حجابی!

عربستان :بازداشت یک تن پوش عروسکی به خاطر بد حجابی!

پلیس شریعت عربستان یک مرد را که در جشن افتتاح یک مغازه شیرینی فروشی لباس عروسکی را به تن کرده بود،بازداشت کرد!
به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) پلیس شریعت  عربستان سعودی در شهرستان خرج نزدیکی  ریاض یک مرد را در حالی که لباس عروسکی را به تن کرده بود و در افتتاح فروشگاه شیرینی فروشی به کودکان خوش آمدگویی میکرد را به اتهام  نداشتن حجاب کامل اسلامی عروسک که شحصیت کارتونی و نمایش پوست دست عروسک بازداشت کردند!

31043C2700000578-3438666-image-m-19_1455018429564در این رابطه دیلی میل گفته است  بسیاری از کاربران اینترنتی با استفاده از هشتگ در  توییتر #TheMoralityPoliceArrestingADummy  این اقدام پلیس شریعت عربستان را مسخره کرده اند.
یکی از کاربران توییتر گفته است این رفتار پلیس امنیت اخلاقی عربستان باعث مسخره شدن عربستان از دید جهان شده است.

زنان در عربستان سعودی  مجبور به پوشیدن ردای بلند سیاه و  پوشش موهای خود هستند  و در برخی از مناطق، برای حاضر شدن در ملا عام ملزم  به استفاده از برقع (پوشیه)  هستند،. پلیس دینی عربستان همواره بر این نوع پوشش زنان پافشاری داشته و زنانی را که چهرهٔ خود را در دیدگان مردم می‌گشودند، به زندان و تازیانه محکوم میکند.

در شهرهای مکه و مدینه پوشاندن دست‌ها و چهره برای تمام دخترانی که به بلوغ رسیده‌اند، اجباری است. آموزشگاه‌های سعودی همهٔ دخترانی را که بیش از ده سال سن دارند، مجبور به پوشیدن روبنده می‌کنند. از زنان و دختران انتظار می‌رود هنگام بیرون آمدن از خانه، چهره و دست‌های خود را به طور کامل بپوشانند. پلیس مذهبی عربستان سعودی که مطوعین نام دارد، بر رعایت حجاب نظارت دقیق دارد. نیروهای مطوعین در مرکزهای خرید، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، معابر و گذرگاه‌ها گشت می‌زنند و زنانی را که حجاب موافق مقررات شرعی ندارند، دستگیر می‌نمایند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.