آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ۲۰۰ میلیون زن در جهان مورد ختنه قرار گرفته اند!
۲۰۰ میلیون زن در جهان مورد ختنه قرار گرفته اند!

۲۰۰ میلیون زن در جهان مورد ختنه قرار گرفته اند!

ختنه زنان در ۳۰ کشور جهان عمدتا در آفریقا و خاور میانه رایج است،در گزراشی که پنج شنبه شب سازمان ملل منتشر کرده است حداقل ۲۰۰ میلیون زن در سطح جهان در معرض چنین اقدامی قرار گرفته اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) نشریه بریتانیایی تلگراف   گفته است در گزارش آماری یونیسف آمده است که ۲۰۰ میلیون نفر زن در جهان زندگی میکنند که تحت عمل غیر انسانی ختنه قرار گرفته اند  این رقم جهانی نزدیک به ۷۰ میلیون نفر بیشتر دختران و زنانی که آمار آن در سال ۲۰۱۴ منتشر شده بود میباشد و  این به دلیل رشد جمعیت در برخی از کشورها و همچنین گزارشات  جدید از اندونزی  میباشد.

مجمع عمومی سازمان ملل در دسامبر در قطعنامه ای با اکثریت آرا در جهت ممنوعیت این عمل به تصویب رساند و همچنین در مورد کسانی که به وجود ختنه نوع شدید و خفیف اعتقاد دارند گفته شده است،  «ما به شدت نگران این موضوع هستیم که ختنه زنان در بسیاری موارد توسط کادر پزشکی و در درمانگاه انجام می‌شود. در برخی جوامع که ختنه زنان بسیار رایج است این تفکر وجود دارد که می‌توان عمل ختنه زنان را به صورت خفیف و توسط کادر درمانی انجام داد. اما واقعیت این است که این عمل کلاً مردود است و نوع شدید و خفیف ندارد.»

همچنین در ماه سپتامبر گذشته قطعنامه ای برای عمل به تصویب رسید که تا سال ۲۰۳۰ کلا حذف شود،

این عمل در ۳۰  کشور، عمدتا در آفریقا، خاور میانه و آسیای شرقی،مرسوم میباشد،بنظر میاید  این یک تخمین محافظه کارانه است چرا که در  بسیاری از کشورهای دیگر که در آن ختنه یا نقص عضو زنان وجود دارد،گزارش های واقعی اعلام نمیشود.

در کشورهایی ، مانند هند، مالزی، عمان، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، و همچنین  در استرالیا، شمال امریکا و اروپا که در آن زنان مهاجر  زیادی هستند که تحت این عمل غیر انسانی قرار گرفته اند زندگی  میکنند.

نماد مبارزه با ختنهٔ زنان

نماد مبارزه با ختنهٔ زنان

سازمان ملل گفته است، که اکثر دختران قبل از رسیدن به تولد پنجمین سال زندگی  خود ختنه شده اند ، در یمن، ۸۵  درصد از دختران در هفته اول زندگی خود تجربه این عمل را داشته اند.
با توجه به گزارشات ، بیشترین مقیاس در دختران زیر۱۴ سال حدود ۴۴ میلیون نفر مربوط به گامبیا میباشد که حدود ۵۶ درصد از دختران  این رده سنی در این کشور را در بر میگیرد ،پس از آن  موریتانی در ۵۴ درصد این رده سنی از دختران را در کشور خود را دارا است ،همینطور  در اندونزی حدودی نیمی از دختران زیر ۱۱ سال مورد این عمل غیر  انسانی قرار گرفته اند.

همچنین در ادامه این گزارش سازمان ملل آمده است کشورهایی که  بالاترین مقیاس را  در میان دختران و زنان بین ۱۵ تا ۴۹ ساله به خود اختصاص داده اند۹۸ درصد زنان و دختران سومالی مورد این عمل قرار گرفته اند ، و گینه ۹۷ درصد و جیبوتی ۹۳درصد ،میباشد.

یکی از مهمترین دلایل سنتی ختنه یا ناقص‌سازی  جنسی زنان، برای کنترل یا کم کردن میل جنسی زنان است،مساله ختنه زنان در غرب زمانی توجه وسیعی را در بین افکار عمومی جلب نمود که تعدادی زنان از غرب آفریقا در آمریکا تحت عنوان آنکه اگر به کشور خود باز گردند در معرض این عمل جراحی قرار خواهند گرفت، تقاضای پناهندگی نمودند.

با تصویب کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل روز ۶ فوریه هرسال به عنوان روز بین‌المللی عدم هرگونه مدارا با مثله کردن جنسی زنان نامگذاری شده‌است.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.