آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / آلمان:بازداشت پناهجویان الجزایری مرتبط با داعش
آلمان:بازداشت پناهجویان الجزایری مرتبط با داعش

آلمان:بازداشت پناهجویان الجزایری مرتبط با داعش

 پنجشنبه چهارم فوریه ۲۰۱۶ پلیس آلمان خبر از شناسایی چهار الجزایری مظنون به ارتباط با گروه جهادی تروریستی داعش داده است.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) پلیس برلین گفته است  هدف این مظنونین حمله به محل های  مختلف ، از جمله اردوگاه های پناهندگان مکانی که خود مظنونین در آنجا سکونت داشته اند بوده است،که در عملیاتی دو تن از آنان بازداشت شده اند.

خبرگزاری فرانسه AFP در گزارشی گفته است این مظنونین تحت آموزشهای گروه تروریستی داعش تصمیم به یک عملیات از پیش تعیین شده در پایتخت آلمان بوده اند که یک  تهدید جدی علیه امنیت ملی آلمان بوده است،در بازجویی های به عمل آمده مشخص شد یکی از این افراد در سوریه توسط گروه های جهادی دوره دیده است،همچنین پلیس گفته است وی و همسرش در یک اردوگاه ویژه  پناهندگان در آتندورم در حدود ۸۰  کیلومتری شهر  کلن سکونت داشته اند.

0567147e0d809059649e674f3b9babd607215d19نفر دوم نیز به علت ارایه مدارک جعلی شناسایی و بازداشت شده است،همچنین پلیس گفته است نفر سوم و چهارم  را شناسایی کرده اند اما  همچنان متواری هستند و در تلاش برای بازداشت آنان میباشند.

استفان ردلیخ سخنگوی پلیس برلین به  شبکه خبری N24 گفته است:۴۵۰  افسر پلیس در یک  عملیات هماهنگ در برلین و ایالت های  نوردراین-وستفالن و نیدرزاکسن در اردوگاه های پناهندگان  شرکت داشته اند و لپ تاپ و تلفن های همراه این افراد کشف و ضبط شده است،همچنین وی گفته است : که دو تن از چهار مظنون  خود را به عنوان پناهجوی اهل  سوریه معرفی کرده بودند.

گفته میشود وجود این تهدید و حضور این اتباع الجزایری در میان بیش از یک میلیون  پناهجو تازه وارد به آلمان تاثیر زیاد در روند بررسی درخواست پناهندگی پناهجویان داشته باشد.

این  در حالی است که مهاجران شمال آفریقا پس  از تعرضات  جنسی در  جشن شب سال نوی  شهر کلن مقصر شناخته شدند در حال حاضر زیر ذره بین هستند.

پس از شناسایی و بازداشت  این تروریست ها بیم آن میرود که اعضای گروه های جهادی  بیشتری همراه با پناهجویان به اروپا وارد شده باشند که تاکنون شناسایی نشده اند.

 

 

 

یک نظر

  1. 22 بهمن سال روز بدبختی ملت ایران بوده بس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.