آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / محکومیت ۲۴ شهروند بهایی به حبس
محکومیت ۲۴ شهروند بهایی به حبس

محکومیت ۲۴ شهروند بهایی به حبس

۲۴ شهروند بهایی به اتهام عضویت در تشکیلات غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام در مجموع به ۱۹۳ سال زندان محکوم شده اند!

۲۴ شهروند بهایی در استان گلستان که در اواسط سال ۱۳۹۱ توسط اطلاعات استان گلستان در گرگان،کاووس و مینو دشت بازداشت شده بودند،بر اساس حکم محسن قنبری، قاضی شعبه دوم دادگاه انقلاب گرگان،در مجموع به ۱۹۳ سال زندان به اتهام”همکاری با دول متخاصم از طرق کمک و فعالیت موثر در پیشبرد اهداف فرقه گرایانه و ضد اسلامی و ضد شیعی دولت‌های مستکبر و متخاصم” و “تبلیغ به نفع بهائیت و علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق مشارکت در اجرای طرح روحی در سطح استان گلستان” محکوم شده اند.

 به نقل از کمپین بهایی این احکام یکی از  احکام سنگینی است که در چند سال گذشته  درخصوص شهروندان بهایی صادر شده است.بنا بر احکام صادره، شهنام جذبانی و شیدا قدوسی هر کدام به ١١سال حبس تعزیری فرح تبیانیان، پونه ثنایی، مونا امری حصاری، بهنام حسنی، پریسا شهیدی، مژده ظهوری، پریوش شجاعی، تینا موهبتی، هنا عقیقیان، شهره صمیمی، بیتا هدایتی، وثاق سنایی و هنا کوشک‌باغی نیز هر یک به ۹ سال زندان محکوم شده‌اند.

همچنین  روفیا پاکزادان، سودابه مهدی‌نژاد، میترا نوری، شیوا روحانی، هوشمند دهقان، مریم دهقان، نازی تحقیقی کاملیا بیدلی و نوید معلم هر یک ٦ سال حبس محکوم شده اند.

همچنین گفته شده است این افراد در ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۱ بازداشت  و  با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده بودند.

بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی حاکمیت نامشروع  در ایران بهائیت،را  فرقه‌ای گمراه میشناسد انجام امور مذهبی خود و تبلیغ اعتقادات خود همواره تحت آزار و اذیت قرار میگیرند ،به عنوان مثال از تاسیس مدارس بهائی محروم  و یا دفاتر ازدواج و طلاق جداگانه بر اساس آموزه‌های خود ندارند و همچنین بر اساس بند ۳۴ ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری، استخدام ایشان در دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌باشد.

و همچنین  جمهوری اسلامی بهائی‌ها جزء اقلیت‌های مذهبی با ادعای اینکه باور آنها دین الهی نیست بحساب نمیاورد  ،و هواره  آنها را  از جاسوسان  انگلیس، روس، آمریکا و اسرائیل خطاب میکند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.