آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / محاکمه چهار فعال مسیحی ایرانی به اتهام ترویج مسیحیت!
محاکمه چهار فعال مسیحی ایرانی به اتهام ترویج مسیحیت!

محاکمه چهار فعال مسیحی ایرانی به اتهام ترویج مسیحیت!

احضار چهار فعال مسیحی ایرانی به دادگاه به اتهام ترویج مسیحیت!

طبق اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل کشور به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir)  چهار تن از فعالین مسیحی ایرانی  به نامهای امین خاکی ،حسین بارون زاده(دانیال) محمد بهرامی،رحمان بهمنی (ضیاء)  در تاریخ شنبه دهم  بهمن ماه ۱۳۹۴ به اتهام ترویج مسیحیت به دادگاه احضار شده اند.

hhhhhhhhhhhاین افراد روز  چهار شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ که برای تفریح به همراه ۴تن دیگر به نامهای حسین اعتمادی فر (یوناتان)،  سلیمه رحیمی (مرتا)، فاطمه باقری و امینه معلا  به اطراف شهر شوش مراجعه کرده بودند ،توسط نیروهای امنیتی که با   تعداد ۳ خودروی سواری  به همراه یک مینی بوس به محلی که این افراد برای تفریح حضور داشتند با ارایه حکمی که در آن فقط اسامی   امین خاکی و حسین بارون‌زاده نوشته شده بود بازداشت شدندعلت بازداشت نیز   ترویج مسیحیت عنوان شده بود.

مدتی بعد  حسین اعتمادی فر (یوناتان)،  سلیمه رحیمی (مرتا)، فاطمه باقری و امینه معلا آزاد شدند. و حسین بارون زاده(دانیال) محمد بهرامی،رحمان بهمنی (ضیاء) به بند امنیتی زندان کارون سالن شماره ۸منتقل شدند. 

پس از آن  امین خاکی  پس از بازداشت طولانی در ستاد خبری وزارت اطلاعات شهر اهواز و همچنین ضرب و شتم شدید که آثار آن در بدن وی مشهود بوده  روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ به  زندان کارون اهواز منتقل شد،نامبرده پس از تحمل حدود ۱۰ ماه حبس روز ۱۳ دی ماه سال گذشته  با قید وثیقه  از زندان آزاد شد.

این در حالی است که ایران در لیست سالیانه سازمان درهای باز(OpenDoors) نهمین کشور مسیحی ستیز جهان در سال گذشته میلادی  شناخته شده است،نوکیشان مسیحی  در ایران همواره  با اتهام های از قبیل اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام و ارتداد مواجه هستند که مجازات آن حبس های طولانی مدت و یا حکم اعدام که دردادگاه تجدید نظر به حبس های طولانی مدت تبدیل میشود میباشند.

قرار گرفتن ایران در مرز قرمز لیست منتشر شده توسط سازمان درهای باز  نشان از آزار و اذیت بینهایت مسیحیان میباشد،وضعیت ایران  با توجه به وعده های حسن روحانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با حق و حقوق اقلیت های مذهبی نه تنها تغییری حاصل شده است بلکه بدتر هم شده است.

در مادهٔ ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر که حکومت ایران نیزیکی از کشورهایی هست که  متعهد به اجرای آن شده است آمده که هر انسانی حق  آزادی اندیشه،  دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب ، و آزادی علنی  کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

با اینحال جمهوری اسلامی  همچنان از اجرای آن چیزی که متعهد شده است سر باز میزند و اقلیت های مذهبی در ایران همچنان تحت آزار و اذیت میباشند،این پر واضح است که حکومت ایران با عدم توجه به تعهد خود قانون کشور را تبدیل به یک قانون  تک مذهبی اجباری  اسلام شیعه کرده است و تمام حق و حقوق به عبادات اسلام شیعه داده میشود، نقض حقوق  ، مسیحیان، بهائیان، یهودیان و مسلمانان سنی که توسط عناصر تندرو شیعه مسلمان اجرا میشود  تماما تحت حمایت  رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای می باشد.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.