آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / آلمان:برخی پناهجویان تصمیم بازگشت به کشور خود گرفته اند
آلمان:برخی پناهجویان تصمیم بازگشت به کشور خود گرفته اند

آلمان:برخی پناهجویان تصمیم بازگشت به کشور خود گرفته اند

برخی از پناهجویان خاورمیانه ای به علت وضعیت دشوار پناهندگی در آلمان تصمیم گرفته اند به کشور خود بازگردند.

پس از بحران پناهجویی که از اوائل  ماه سپتامبر   سال گذشته در اروپا آغاز شد   بسیاری از شهروندان کشورهای جنگ زده خاور میانه پس از ترک خانه و کاشانه خود برای زندگی در سایه امنیت به کشورهای غربی مهاجرت کردند،بسیاری از آنها پناهجویانی   از کشورهای سوریه و عراق که درگیر جنگ های  داخلی ایجاد شده توسط اسلام گراهای تندرو میباشند.

یورو نیوز گفته است بسیاری از این پناهجویان که عمدتا شهروندان عراقی هستند،از درخواست پناهندگی خود انصراف و تصمیم به بازگشت به زادگاهشان  را  گرفته اند.

یکی از این پناهجویان به یورونیوز گفته است « مسوولان آلمانی پناهجویان را به اردوگاه های افتضاحی بدون جای کافی برای خواب، استحمام و استراحت می فرستند. هیچ امیدی اینجا در آلمان نیست. امیدوارم هیچکس خانه اش را برای آمدن به اینجا ترک نکند.»

یورونیوز در ادامه این گزارش میگوید:بسیاری از مهاجران که خواستار بازگشت به زادگاهشان هستند برای تهیه بلیت بازگشت  مجبور به فروش دارایی های ارزشمندی نظیر زیورآلات خود هستند.

جمعه ۱۸ دسامبر ۲۰۱۵ کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در  گزارشی خبر از آوارگی  ۶۰ میلیون نفر در جهان داده بود  ،که  این تعداد آواره از زمان تأسیس سازمان ملل در ۷۰ سال پیش تاکنون بی‌سابقه انوا شده است.

همچنین در ادامه این گزارش آمده،دلیل رکورد جدید تعداد پناهجویان، جنگ در سوریه و درگیری‌های نظامیِ دیگر در نقاط مختلف جهان است.

با توجه به آمار کمیساریای عالی سازمان ملل بیشترین پناهجویان از سوریه، و پس از آن از افغانستان، سومالی، سودان جنوبی، سودان، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری آفریقای مرکزی، برمه، اریتره و عراق هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.