آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / چرا مکزیک در لیست کشورهای مسیحی ستیز قرار گرفته است؟!

چرا مکزیک در لیست کشورهای مسیحی ستیز قرار گرفته است؟!

چرا در لیست سالیانه که سازمان مسیحی درهای باز (OpenDoors) مکزیک را در زمره کشور های مسیحی ستیز قرار داده است؟

world watch listاین سوالی هست که بسیاری در جستجوی پاسخ آن هستند،از آنجایی که میدانیم مکزیک کشوری با اکثریت مسیحی میباشد،پس قائدتا نباید مسیحیان در آن تحت جفا و آزار و اذیت قرار داشته باشند.

هم اكنون فعال و جدى ترين مذهب  در مکزیک کاتولیک است،که ۸۲%  را به خود اختصاص داده است به طوریکه  پروتستان ها با حدود ۹.۷% اقلیت مسیحی این کشور  را به خود اختصاص مى دهند.

با وجود اینکه مذهب رسمی  مکزیک کاتولیک است،  قانون اساسی این کشور با توجه به   مادهٔ ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر  بین هیچ یک از باورهای مذهبی  تبعیض قائل نمی‌شود،ولی  در برخی از مناطق این کشور،مسیحیان غیرکاتولیک نظیر انجیلی یا پروتستان اغلب مورد جفا و آزار و اذیت قرار می‌گیرند،این جفا مستقیم از سمت حکومت مکزیک نیست ،بلکه از سوی جامعه کاتولیک سنتی در آنجا میباشد،لیستی که سازمان درهای باز(OpenDoors) که سالیانه در ژانویه منتشر میکند،به این معنا نیست که کشورهایی که در این لیست قرار دارند مسیحیان توسط حکومت ها مورد آزار و اذیت قرار میگیرند،بلکه مسیحیانی هم از سوی جامعه مورد  آزار و اذیت و تبعیض قرار میگیرند.

برای مثال در فوریه سال ۲۰۰۸ نیز بیست نفر مسیحی غیرکاتولیک از شهر تنانگو تپکسی (Tenango Tepexi) واقع در استان گوررو به تبعید فرستاده شدند. به‌گزارش خبرگزاری مسیحیِ کمپِس دایرکت (Compass Direct) این بیست نفر که به‌خاطر عدم پیروی از آیین کاتولیک تبعید شده‌اند که از  اعضای سه خانواده هستند و ۱۴ نفر از آنها کودکانی خردسالند!

مکزیک سال گذشته در این لیست که ۵۰ کشور مسیحی ستیز را در خود جای داده است به عنوان سی و هشتمین کشور مسیحی ستیز در سال ۲۰۱۴  معرفی شده بود ،در لیست جدید که سال ۲۰۱۶ منتشر شده است این کشور در رده چهلم در سال ۲۰۱۵ قرار گرفته است.

این متن  همراه با  گزارشی از آزار و اذیت مسیحیان در مکزیک از شبکه مسیحی (CBN) میباشد تا بیشتر در با  آزار و اذیت مسیحیان در مکزیک آشنا بشویم.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.