آخرین خبرها
خانه / اخبار / انفجار شدید بمب در استانبول

انفجار شدید بمب در استانبول

بنا به اخبار رسیده از استانبول ساعت ۱۰:۲۰ به وقت محلی صبح در میدان سلطان احمددر نزدیکی مسجد کبود و ایاصوفیه استانبول انفجار بزرگی رخ داده است.

237874شاهدان گفته اند  انفجار صدای بسیار بلندی داشته است ، تا این لحظه علت و مسول انفجار مشخص نمیباشد،با اینحال منابع امنیتی ترکیه گفته اند  احتمال زیاد این انفجار توسط گروه تروریستی داعش انجام شده است.همچنین  حضور آمبولانس و ماشینهای آتش نشانی وسیع میباشد.

همچنین خبرگزاریهای ترکیه  به نقل از منابع دولتی خبر از ۱۰ کشته و ۱۵ زخمی در ساعات اولیه در پی این اقدام تروریستی داده اند.
همچنین پلیس تدابیر امنیتی شدید در اطراف منطقه و میدان مرکزی پس از انفجار را در نظر گرفته است ،از عبور و مرور افراد جلوگیری میشود به ظن امکان وجود انفجار های دیگر،به نقل از برخی خبرگزاریهای ترکیه شاهدین عینی گته اند که این یک بمبگذاری انتحاری بوده است ولی طور  مستقل تایید نشده است.

اخبار حاکی از این است که مقامات ترکیه گفته اند با دستور نخست وزیری رسانه ها به طور موقت از پوشش خبر این اقدام تروریستی  منع شده اند!

به نقل از سی ان ان ترکیه در میان زخمی شدگان ۶ شهروند آلمانی و ۱ نروژی و به نقل از وزارت امورخارجه کره جنوبی یک کره ای  وجود دارد.

وزارت خارجه آلمان شهروندان آلمانی هشدار داده است برای حفظ امنیت جان خود از مکانهای توریستی ترکیه فاصله داشته باشند ،و در وبسایت خود گفته است که درگیری های خشونت آمیز «حملات تروریستی» بیشتری در سراسر ترکیه انتظار می رود . همچنین از شهروندان خود خواسته است  تا  از تظاهرات و اجتماعات به ویژه در شهرهای بزرگ ترکیه  فاصله داشته باشند.

محله سلطان اصلی منطقه  دیدنی  استانبول میباشد  کاخ توپکاپی و مسجد کبود و ایاصوفیه در آن منطقه قرار دارد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.