آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / تعرض جنسی شب سال نو به زنان در آلمان
تعرض جنسی شب سال نو به زنان در آلمان

تعرض جنسی شب سال نو به زنان در آلمان

تعرض جنسی و هتک حرمت به زنان در چند شهر آلمان در شب سال نو !

شب ۳۱ دسامبر در شهر کلن، حدود ساعت ۱۱ شب، در ازدحام جمعیت، نزدیک به ۱۰۰۰ مرد که گفته شده “عرب و آفریقایی” بودند، در محوطه روبروی ایستگاه اصلی قطار دست به آزار جنسی زنانی زدند که برای جشن سال نو به آن جا آمده بودند. در برخی موارد کیف، موبایل و یا پول آن ها را نیز ربوده اند.
اشپیگل در ابتدا گفته بود   تا به حال ۶۰ زن   به پلیس شکایت کرده اند، اما پلیس می گوید شمار زنانی که مورد آزار قرار گرفته اند بیشتر از این است.
شهردار کلن، خانم رکر که پاییز گذشته به خاطر دفاع از مهاجران با چاقوی یک فرد راستگرا روانه بیمارستان شده است، حالا باید جلسه اضطراری رسیدگی به ماجرا تشکیل دهد و می گوید نمی توانیم بی قانونی را تحمل کنیم. پلیس از ابعاد جدیدی از خشونت سخن می گوید.
شاکی ها گفته اند که این مردان در گروه های ۲۰ تا ۴۰ نفره دروشان حلقه زده اند و آنها را مورد هتک حرمت و آذر جنسی قرار داده اند.
در دعوای جناح های سیاسی آلمان بر سر پناهندگان و مهاجران، نگرانی بخشی قابل توجهی از مردم از «مشکلات فرهنگی که پناهندگان با خود می آورند» و تبلیغات راست افراطی نیز موثر میباشد.

روزنامه بیلد چاپ آلمان گفته است که در هامبورگ هم مردهایی که از ظاهرشان برمی‌آمده عرب یا آفریقایی‌تبار باشند ، آشکارا به بدن زنان دست زده‌اند و … در خبری دیگر هم آمده که موارد مشابه در اشتوتگارت هم رخ داده.
شکایت‌ها به پلیس کلن از ۶۰ تا به ۹۰ رسیده است.
وزیر دادگستری توییت کرده که این رفتار بدون مجازات نمی‌ماند. از قرار خانم شهردار در جلسه‌ای که همین الان در کلن برگزار شده، از پلیس هم پاسخ خواسته که چگونه هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است.
پلیس مدعی شده که متوجه این حرکات نشده است. در این جلسه اظطراری پلیس محلی و فدرال شرکت دارند.
برای همه عجیب است که چرا این اخبار چهار روز بعد در رسانه‌ها منتشر می‌شوند. البته در روزهای اول هم اشاره‌های کم و بیشی به آن شده بود، ولی نه به گونه‌ای که توجه اذهان عمومی را جلب کند. چیز دیگری هم که عجیب است این که پلیس برای شب سال نو نیروهای ضد شورش به صورت  گسترده‌ای برای “مبارزه با اقدامات احتمالی تروریستی”  فراهم کرده بود. بخصوص در مکان‌هایی مانند ایستگاه قطار مرکزی کلن که روبروی کلیسای دم و محلی بسیار توریستی است.

آزار جنسی محدوده‌ی وسیعی از رفتارها از مزاحمت‌های خیابانی تا سوء استفاده جنسی و تجاوز جنسی را در بر می‌گیرد. آزار جنسی عملی است شنیع با ماهیت جنسی که در آن فرد یا افرادی با تعرض به شخصیت یک فرد، از طریق، ارعاب، بهره‌گیری ناخواسته یا اجبار خواستار دریافت التفات جنسی یا تحقیر جنسیتی با توسل به آزار کلامی می‌شوند،در قوانین قضایی اکثریت مطلق کشورهای جهان، آزار جنسی عملی «غیر قانونی» و «مجرمانه» شناخته می‌شود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.