آخرین خبرها
خانه / جهان / بازداشت یک روحانی مسلمان در روسیه
بازداشت یک روحانی مسلمان در روسیه

بازداشت یک روحانی مسلمان در روسیه

بازداشت  یک روحانی مسلمان افراطی  در جنوب غربی روسیه به اتهام  تشکیل و راه اندازی گروه تندروی اسلامی
به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) پنج شنبه  ۳۱ دسامبر در شهرستان بلگورود واقع در جنوب غربی روسیه نیروهای امنیتی این کشور گروه تندروی اسلامی  را شناسائی کردند و در محل استقرار این گروه، نیروهای امنیتی  روسی مقادیر زیادی سلاح و مواد منفجره کشف کردند.
به نقل از خبرگزاری روسیه tass رییس این گروه تندروی مذهبی فیض الله اسماعیلوف با گرایش سلفی سعی بر برنامه ریزی و ایجاد گروه تندروی اسلامی در  بلگورود را داشته ،همچنین  منبع گزارش که نامش فاش نشد،گفت “مقادیر زیادی از نوشته های مشوق افراطی گرایی  در پی جستجو نیروهای نظامی در نماز خانه کشف شد که ارتباط این گروه را با گروه تروریستی حزب التحریر نشان می دهد.

همچنین  دادستان پرونده گفته است ،در طول بازداشت اسماعیلوف در دفتر محل استقرار این گروه در تاریخ ۱۲ دسامبر  هم مامورین  سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB)  یک قبضه سلاح کمری خودکار ،یک تفنگ دستی ، سه توپ کارتریج ،یک نارنجک دستی ،تفنگ چخماقی برای شلیک نارنجک  دستی و مقدار ۷۳۷ گرم ماده منفجره تی ان تی را کشف کردند.
به گفته منبع تاس در کتاب این سازمان نام آلکسی پاشنتسف (عبدالمالک الروسی) یکی از رهبران تحت تعقیب داغستانی که بطور فعال در سازماندهی و انجام عملیات و حملات تروریستی در ولگوگراد در جنوب روسیه بود به چشم می خورد،که در فوریه ۲۰۱۴ کشته شده است.
منبع اشاره می کند که اسماعیلوف رهبر معنوی این گروه تازه تاسیس که به تازگی بازداشت شده  در بخشی از درگیری های مسلحانه در سوریه در کنار گروه تروریستی داعش دیده شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.