آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / تخریب قبرستان و صومعه مسیحیان عراق با بمب!
تخریب قبرستان و صومعه مسیحیان عراق با بمب!

تخریب قبرستان و صومعه مسیحیان عراق با بمب!

گروه تروریستی داعش گورستان و صومعه های آشوریان عراق را با بمب تخریب می کند.
به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) گروه تروریستی و اسلام گرای داعش خانه ها و صومعه روستای تل کپه در شمال عراق را با بمب تخریب کردند.
90در پی انفجار بمب در صومعه متعلق به راهبه های آشوری چندین نفر زخمی شدند،همچنین تروریست ها داعش روستاهای مجاور را هم تهدید به حمله کرده اند.
آینا نیوز ،خبرگزاری بین المللی آشوریان گفته است،علاوه بر این در تاریخ ۲۷ نوامبر قبرستانی در کرکوک که متعلق به کلیسای آشوری شرق و کلیسای ارتدکس سریانی نیز تخریب شده که در پی این حملات سنگ قبر ها باز شده و صلیب های این قبرستان نیز نابود شده است ،یکی دیگر از گورستان های آشوری در غرب کرکوک هم نیز مورد اهانت و تخریب قرار گرفته بود که عاملان این کار شنیع ناشناخته هستند. 20151226051812
مقامات مسیحی و مسلمان عراق حمله به گورستان ها را محکوم کردند،اسقف کلدانی لوئیس سکو تخریب گورستان را محکوم کرد و گفت،ما نیز در شرایط دشواری زندگی می کنیم،اما ما بی عدالتی و تفکر رادیکال و سیستماتیل علیه مسیحیت را قبول نمی کنیم.

این اولین باری نیست که این گروه تروریستی دست به تخریب قبرستان مسیحیان آشوری در عراق میزند،در آپریل سال گذشته هم  گورستان های  باستانی و بسیار قدیمی و متعلق به مسیحیان نینوا را تخریب کرده بودند.

 

 

همچنین در آپریل سال ۲۰۱۴ هم ویدئویی منتشر شده بود که در انتهای این گزارش مشاهده میکنید،از تخریب قبرستان و قبرهای مسیحیان سوریه توسط این گروه جهادی و اسلام گرا که به  شکستن سنگ قبرها و صلیب قبرستان میپرداختند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.