آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ویدئو:ازدواج دو کودک ۸ و ۹ ساله در مصر!
ویدئو:ازدواج دو کودک ۸ و ۹ ساله در مصر!

ویدئو:ازدواج دو کودک ۸ و ۹ ساله در مصر!

 از مراسم  ازدواج دو کودک ۸ و ۹ ساله در مصر ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است،که انتقاداتی را نیز به همراه داشته است.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) در این ویدئو محمود حسن ابو عطیه، یک دانش آموز کلاس چهارم، با   نبیله ابو عطیه، دانش آموز کلاس سوم در یکی از لوکس ترین سالن های شهر شربین در استان دَقَهلیه ازدواج میکنند.

روزنامه مصری الوطن گفته است “این مراسم ازدواج موجب انتقاد های زیادی در فضای مجازی قرار گرفته است که یکی از کاربران با نقد آن گفته است این بر خلاف سنت محمد پیامبر مسلمانان و  تضاد با سنت و اصول اسلام است.”

رضا الدنبوقي رییس  اجرایی مرکز مشاوره حقوقی زنان در مصر با محکوم کردن این نوع ازدواج گفته است “والدین با وارد کردن کودکان به این نوع تعهدات گذراندن دوران کودکی را از فرزندانشان سلب میکنند و به آن لطمه میزنند.”

رضا الدنبوقي گفت “تبعاتی که ازدواج در سن کم می‌تواند داشته باشد،این است هنگامی‌که یک فرد از نظر فکری آمادگی ازدواج را نداشته باشد، روان او تخریب خواهد شد و ازدواج برای او استرس‌آورنده است. برای مثال داشتن تجربه جنسی در قالب ازدواج در یک دختر کودک  به‌شدت آسیب‌زننده است، چرا که او را از هر نوع رابطه جنسی متنفر خواهد کرد؛ نه جسم و نه روان این دختر آمادگی این رابطه و ازدواج را نداشته است. اتفاق روانی‌ای که در چنین فردی رخ می‌دهد مانند استرس پس از سانحه است؛ فردی که زود ازدواج کند تا آخر عمر گویی دچار سانحه‌ای شده و استرس می‌گیرد.”

فردی که در سن کم ازدواج کند سلامت روان آسیب‌دیده‌ای در آینده خواهد داشت؛ خصوصاً اگر ازدواج او به طلاق منتهی گردد؛ از نظر روانی سن معمول ازدواج برای دختران ۲۰  تا ۲۵  سال و برای پسران۲۵  تا ۳۰ سال بهترین سن در نظر گرفته می‌شود و بهترین تفاوت سنی نیز سه تا پنج سال است. فردی که به این سنین رسیده شناخت نسبی مستقلانه‌ای از جهان پیرامون پیدا کرده و پاسخ مشخصی به آن داده است.

0bbae3b2-af2b-4bab-b285-3824bc706cce

عکسی به عنوان ازدواج دو کودک ایرانی معرفی شده است

چندی پیش هم عکس هایی که گفته میشد از برگزاری مراسم عروسی دو کودک ایرانی میباشد در فضای مجازی منتشر شده بود در رابطه با ازدواج این کودکان ایرانی نیز  آگوست سالجاری،به نقل از العربیه تبدیل بحث داغ کاربران عرب بر سر خبر و تصاویر ازدواج دو کودک ایرانی شده بود، همینطور العربیه گفته بود که این خبر شامگاه پنجشنبه ۲۷ اوت در سایت العربیه منتشر شد و کمتر از یک روز پس از آن، بیش از ۲۳۳ هزار خواننده را جذب کرد.

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.